IS-7 – czy czołg jest faworyzowany przez WG?

Ostatnio fora WoT (EU i NA) oraz czołgowy Reddit obiegły spekulacje, jakoby IS-7 miał zwiększone możliwości zdobywania doświadczenia. Za przykład podano kilka bitew, gdzie gracz w IS-7, nie robiąc praktycznie nic, zdobył więcej doświadczenie, aniżeli bardziej aktywne pojazdy w walce. Od razu Pojawiły się spekulacje, że WG specjalnie faworyzuje czołgi radzieckie w grze, zaś IS-7 jest tego największym dowodem.

Na zarzuty spiskowców odpowiedziało WG, oczywiście w postaci Kandly. Ta w kilku zdaniach oczywiście zaprzeczyła całej teorii twierdząc, że powstała ona z powodu zwykłego nieporozumienia i błędnego odczytywania danych. Jakie jest Wasze zdanie – czy czołgi radzieckie są bardziej „dopieszczane” przez WG niż inne nacje?

Dla formalności tutaj znajdziecie wątek na forum NA (cały wywód + rzekome dowody), tutaj z forum EU, a tutaj temat na Redditcie.

MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

22 komentarze

 1. Nethan pisze:

  Trzeba sobie jasno powiedzieć, że Wargaming to nie jest firma stawiająca na własny prestiż, reputację, zasady etyczne, profesjonalizm, uczciwość, rzetelność i inne takie tam. Wiemy to od dawna. Czego się więc spodziewamy po czymś takim jak Wargaming?

 2. 7_7_ pisze:

  Ob705A to rozrusznik gnoju w porównaniu z IS-7. Jedyna jego przewaga to pancerz. Każdy MT rozjedzie HT i nie ma w gym nice dziwnego. Aczkolwiek Ob.430U faktycznie jest zauważalnie lepszy od konkurencji, przynajmniej do następnej aktualizacji. Dodanie penetracji ciężkim przyspieszy rozgrywkę… co chyba nie jest dobrym rozwiązaniem.

 3. Beton pisze:

  Oczywiście że tak. Ten kto tego nie widzi albo neguje jest albo zwykłym debilem albo po prostu go to nie obchodzi i nie zwraca na to uwagi.
  Wystarczy po bitwie popatrzeć czasem na osiągnięcia zespołu, najlepszym przykładem niesprawiedliwości w ocenie za bitew będzie porównanie Is7 do e100. Nie raz bywało ze zblokowałem 3000, zadałem 2700 i coś tam dopomogłem w e100 a więcej doświadczenia w bitwie dostawał is7 który nic nie zdziałał poza zadanym 1000 dmg. Takich przykładów jest pełno i są widoczne tylko trzeba się temu przyjrzeć i ocenić samemu…. Dziwnym zbiegiem okolicznosci zawsze taka niesprawiedliwość dotyczyć radzieckich czołgów, przypadek?

  • ja pisze:

   ” i coś tam dopomogłem” i w tym sęk…

   Za pomoc dostaje się bardzo dużo xp…
   Zresztą to wynika z podstawowych zasad podziału xp – Za sam spot dostajesz %50 tego co ten, co robi dmg.
   A czy Is7 jest dobrym spoterem…? 🙂

   • ja pisze:

    Może te 2700 wyspotował Ci IS-7 i zabrał 50% exp. Swój 1000 dmg, który zadał, sam wyspotował i przez to uzyskał lepszy wynik… 🙂

 4. LUFRY pisze:

  Czy IS-7 jest faworyzowany, tego nie wiem, ale wiem napewno że Ruskie medy IX i X są i ta aż za bardzo. W nich można strzelać na ********* z 500m i będzie wchodziło, strzelasz do nich od boku i idzie w gąsienice za zero, a dolna płyta w Ob. 430U, Ob. 906 i 140, czasami bywa mocniejsza niż Mausa górna płyta. Czego wy oczekujecie, że WG wam powie że- tak faworyzujemy rusie czołgi, w końcu to ruska gra.

 5. Dawid pisze:

  Moim zdaniem temat jest źle interpretowany , należało by zapytać czy Radzieckie drzewko jest faworyzowane ?

  Wiadomo : ruska gra , ruski producent , ruskie zasady , bo i ruscy są największą ze wszystkich społecznością grającą w WOT-a .
  Ale jak popatrzymy na poszczególne poziomy w grze to prawie na każdym można znaleźć jakiś mocny lub bardzo mocny pojazd lepszy lub znacznie lepszy od odpowiedników z innych nacji .

  907 , T-22 Medium , Obj.430U , T-54 , Defender itd.

  Można by wymieniać jeszcze sporo przykładów ale chyba wiadomo już o co chodzi .

  A najlepsze że planują wprowadanie kolejnych maszyn – kolejne obiekty nr.1500100900 są w drodze .

  Inna sprawa to balans i MM …

  • Vihrru pisze:

   To nie jest ani ruska gra, ani ruski producent.

   • Janusz z Rotterdamu pisze:

    A niby jaki jak nie ruski?? Rusini maja tak wyprane mozgi przez Wielkiego brata ze zatracili swoja tozsamosc i historie. Nie pamietaja z kim tworzyli przez setki lat kraj i przeciw komu szli ramie w ramie. Nie pamietaja o Orszy ale pamietaja o wielkiej wojnie ojczyznianej

   • Exor pisze:

    Bo zmutowany pierotniak (czyt. Białoruś) jest tak bardzo się różni od Rosji…

    • mbstr pisze:

     Biała ruś, czarna ruś, czerwona czy różowa, ruś to ruś. Ruski zawsze był, jest i będzie bezwględnym barbarzyńcą za nic mającym sobie jakiekolwiek zasady i honor.

 6. Maniek pisze:

  Pena w ciężkim gorsza od meda to kpina.

 7. Kisiel pisze:

  Niech sobie będzie faworyzowany, bo to w tej chwili dycha, na której wbijam biegłości 😀
  A jeżeli chodzi o buffa, to oczywiście, przydałby się, ale mały. Pena standardowa jest OK, ale pena na goldzie niedomaga. Moim zdaniem zamiast ok. 300 trzeba mu dać 320, tak jak mają inne APCR-y w ciężkich dychach.

 8. lord pisze:

  bzdury is7 na pewno nie jest faworyzowany bardziej s conqeror brytyjski ale na pewno nie is7 który odbija tylko wtedy gdy ktoś strzela na odczep się

 9. Anonim pisze:

  Jak by miał 265 peny i 320 na goldzie byłby o wiele lepszy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.