Baza unikalnych nazw graczy w World of Tanks

Na pewno każdy z Was spotkał się z sytuacją, że chcąc założyć nowe konto w grze MMO okazywało się, że Wasz super unikalny nick jest już zajęty. World of Tanks wyszło graczom na przeciw i stworzyło proste narzędzie, dzięki któremu będziecie mogli sprawdzić, czy wymyślna przez Was nazwa jest dostępna w grze. Na razie akcją objęty jest tylko serwer RU.

Obecna lista opiera się głównie na nickach, których właściciele nie są już aktywni w grze: to są ci, którzy zarejestrowali się w World of Tanks kilka lat temu, ale przez długi czas nie wchodzili do gry, a łączna liczba walk nie przekraczała tysiąca. Oczywiście jeżeli ktoś będzie chciał przejąć dany nick, jego pierwotny właściciel nie zostanie go pozbawiony ad hok. Zanim to nastąpi, ten drugi otrzyma kilka form powiadomień, że znalazł się zainteresowany na jego nazwę i czy aby na pewno dany delikwent nie gra już w grę. Jeżeli powiadomienie to nie doczeka się odpowiedzi od właściciela nicku, jego nazwa przejdzie na osobę zainteresowaną, a on sam otrzyma nazwę techniczną typu: RenamedUser X.

Jeżeli więc Wasza nazwa nie jest tą, którą chcieliście sobie nadać w momencie rejestracji, macie możliwość sprawdzenia, czy dany nick jest wolny. Potem wystarczy posiłkować się odpowiednim formularzem i zakomunikować działowi technicznemu potrzebę zmiany nazwy.


MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

19 komentarzy

 1. PienknyMaryjan napisał(a):

  Dla piecioliterowych kodów klanów też powinno być coś takiego. Nie wiem czy usuwanie kont z gry jest legalne..

  • Sdd napisał(a):

   Jak byś czytał regulamin wg jest napisane ty nie masz konto ty tylko dzierżawisz na okres nie określony więc do nich należy możesz wydać 10tys. Zł i polskie prawo nic nie pomoże jak by ci konto usunęli

 2. Anonimowy napisał(a):

  Ad hoc, a nie ad hok, takie małe sprostowanie 😉

 3. Daniel napisał(a):

  Świetny pomysł.

 4. Anonim napisał(a):

  Dobry pomysł.

 5. Lolo napisał(a):

  Do czego to się psełdo deweloperzy nie posunom żeby zedżeć z biednietego gracza ile się da. Wargaming to mafia w mafi roial Casino online. A o oszustwie w tej grze to już nie wspomne .

 6. Cwel_bochenek napisał(a):

  Za 2500 golda hahaha zesrałem się z radości

  • NiezlySzajs napisał(a):

   Od wieków, jest ta możliwość, by zmieniać ”nick” za 2500 golda. Pewna wotowska dziwka, zmienia nicki non stop, by nie być non stop raportowana, za te akcje z wyzywaniem i niszczeniem sojuszników, ten bank spermy powinien dostać permbana.

 7. Maxrime1 napisał(a):

  A gdzie czołgi o premium

 8. Vandal napisał(a):

  oooo czyzby WG brakło pamieci na serwerze?? ale żeby się wziąść za aim boty i niedozwolony mody to już problem.

  • VanQuisch napisał(a):

   Ale ty wiesz, że to tak nie działa do końca? Nicki są nadpisywane, nie usuwane. Pamięć działa w formie klastrów jak w ulu. Każdy klaster ma 4 „pojemniczki”. Szczerze wątpię by sam nick ważył więcej niż 4kB a o niższej wartości już nie wspominając.
   Ta cała akcja to bardziej uwalnianie nazw niż oszczędności. Sam fakt, że trzeba dopłacić 2500 golda podczas zmiany nicku mówi o tym, że to im się bardzo opłaca. Pozwalniają nieco nicków, ludzie zaczną sprawdzać czy ich wymarzony nick jest wolny. Zamieniają nicki a WG doi kasę prawie zerowym kosztem.

   Biznes i ukłon w stronę graczy jednocześnie. Tak działa dobra firma.

 9. hallack5 napisał(a):

  A gdzie premium tanki?

 10. WoW napisał(a):

  MiqT, popraw pisownię ‚ad hok’.

 11. Lampard napisał(a):

  I tak napiszą ci aby zmienić nick musisz wydać 2500 golda xDDDDD

 12. Toretto napisał(a):

  Nareszcie można będzie bez jakiś durnych znaczków nicki mieć 🙂

 13. Proximus napisał(a):

  bo z tego jest kasa

 14. Kiperek napisał(a):

  Świetny pomysł, gratuluję wg za wymyślenie czegoś mądrego (w końcu)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.