Aktualizacja 9.20.1: usprawnienia mechanizmu doboru drużyn

Na głównym portalu World of Tanks pojawił się artykuł odnośnie zmian (kolejnych…) w mechanizmie doboru graczy do drużyny. Tym razem deweloperzy wzięli pod lupę sposób równoważenia teamów pod względem typów pojazdów. W skrócie – ma zniknąć problem, gdzie jedna drużyna to same pojazdy średnie, a druga ciężkie. Cytując tekst z artykułu:

(…) nauczyliśmy system dostrzegać różnice pomiędzy np. Mausem a IS-7. Teraz będzie je równoważyć oddzielnie. Aby stworzyć dwie zrównoważone drużyny, mechanizm będzie przeciwstawiał takiego Mausa przeciwko innym ciężko opancerzonym czołgom (E-100, Type 5 Heavy, itp.), a IS-7 będzie musiał stawić czoła T11E5 czy FV215b i im podobnym.

Pełen artykuł znajdziecie pod tym linkiem, a w nim dokładny opis zmian oraz zasadę działania ulepszonego systemu.


MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

16 komentarzy

 1. braindeadbot napisał(a):

  T11E5 to będzie nowa premka poziomu 10 nie wiesz nie pisz ze literófka 😀

 2. jacek placek napisał(a):

  ale że ósemki ciągle rzuca na dychy to już k*rwa nie naprawicie

 3. buzk4 napisał(a):

  Robią te gre pod debili? W kolejnym patchu namalują weak-spoty, żeby wyjść na przeciwko nowym graczom.

 4. Binio napisał(a):

  Niech lepiej zmienia system aby dobierał drużyny pod względem skilla. Cała drużyna podobny wn8 i u przeciwników również. Średni wn8, np 1650 vs 1660 lub u pomidorów 760 vs 780. Nie byłoby wtedy nie bitew po 3-4minuty i wyników typu 15: 2.

  • Hunter_1313 napisał(a):

   W pełni popieram. Jeżeli nadal będzie z jednej strony losowało gości ze średnim WN8 na poziomie 600-800 po jednej stronie, a po drugiej stronie powyżej 1000-2000 WN8. Muszą uwzględnić WN8 w mechanizmie losowania inaczej żadne zmiany MM nie pomogą. Ja mam w d… balans doboru czołgów, jeżeli słabi gracze na dorobku jadą na wymaksowanych koksów. Nic im ten balans nie pomoże.

  • Diho orangutan napisał(a):

   Niby tak ale nie 🙂 wyobraź sb że masz 700wn8 i rzuca cię ciągle na graczy z 700-800wn8 i teraz stałbyś w miejscu jeśli chodzi o skilla :/

  • Antek napisał(a):

   Ale kolega może grać rankingówki i tam jest dobór w/g skila.

  • lenton napisał(a):

   Dobieranie graczy po skillu było by tragicznym rozwiązaniem, bardzo dobrym przykładem są bitwy rankingowe gdzie na tych najniższych rangach ( 1,2 ) gra się normalnie, a na tych najwyższych ( 5 ) bitwy są monotonne, kamperskie, nudne. Kolejny powód był by taki, że jak masz przewagę nad drugim graczem w skillu to możesz go praktycznie zjeść bez najmniejszego problemu oraz możesz być tak samo zjedzonym przez gracza który ma większy od ciebie skill a jakby WG zmieniło mechanizm doboru graczy to nie było by takiej frajdy z tej gry.

   • Anonim napisał(a):

    Jedyny mądry komentarz w odnośnie zmian w MM, aczkolwiek w rzeczy samej aż tak dużych różnic w średniej wn graczy w drużynie też nie może być.A druga sprawa-dlaczego WG przez ponad 5 lat mogło, a nie dokonało takich zmian?

 5. Anonim napisał(a):

  … stawić czoła (T110E5 – literówka) czy FV215b i im podobnym. 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.