Q&A 22-04-17 – odpowiedzi deweloperów odnośnie wersji 9.18

MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

15 komentarzy

 1. tymek napisał(a):

  Witam,
  nie znalazłem nigdzie konkretnej odpowiedzi na pytanie: czy jeśli np. w obecnej linii francuskich czołgów lekkich zbadałem AMX 30, to czy po rozdzieleniu linii lekkiej i średniej w nowym patchu nadal będę miał zbadany AMX 30 czy będę musiał go badać od nowa? Czy warto kupić maszynę zanim nastąpią zmiany?

  • Piksel320 napisał(a):

   Jeśli kupisz go teraz zostanie w twoim garażu, nawet jak go nie kupisz to będzie zbadany. Jedyne co się zmieni to linia czołgów lekkich która się jedynie wydłuży

 2. Krzychu napisał(a):

  Jak to widzę, to mi się w głowie kręci:
  „Lighty” – główne zadanie to zwiad – więc zmniejszamy im zasięg widzenia.. :O
  „Lighty” nie mogą sobie poradzić z wyższymi tierami, więc zmieniamy MM na +/- 2… i podnosimy tier co lepszych „Light”-ów
  … ach – i żeby nie były zbyt potężne, to jeszcze osłabimy im działa…

  dziwna logika jak dla mnie…

 3. Koleś z Postala napisał(a):

  Ten Q&A to jeden wielki bullshit (przypomina to robienie dobrej miny do złej gry). Lighty lepsze do spota niż medy? Jajo prawda. Na medach wożę optykę, a załoga ma wszystkie perki wspomagające zwiad. Efekt jest tego taki, że mogę na równi spotować z obecnymi ligtami 8 tieru. Jeśli konieczna będzie walka – nie będę miał z tym problemu. Generalnie WG zjeb*ło doszczętnie rolę czołgu lekkiego/zwiadowcy. I nie chodzi tu o kwestię działa, bo jak dla mnie są odpowiednio dobrane. Zasięg widzenia jak już tak kastrują to powinno to mieć miejsce na medach/HT (np.: obniżając dla typowych medów/HT do 380-390), a nieco usprawniając na lekkich, by każdy dysponował co najmniej 400 do 420 na X tierze. No ale WG może potrzebuje, jak to lubią sobie tłumaczyć, „zebrać statystyki ze serwera” i wtedy dopiero podjąć bardziej właściwą decyzję.

 4. Pr0kuraor napisał(a):

  1. przewyższają średnie czołgi, jeśli chodzi o zwiad. – amx 13 105 390m, patton 420m

  2. Możesz jeszcze zwiększyć ich zdolności, kiedy zamontujesz odpowiednie wyposażenie i dobrze wyszkolisz załogę. – istny bullshit, jeżeli czołg ma już 390m zasiegu wiedzenia np pershing to normalne jest że mam już rozeznanie sytuacji na radio operarorze rozwinięte co daje mi z 390m + wenta jakieś 420m, do tego pancerz i lepsza armata…

  3. Dlatego też gracz powinien ulepszać parametry zwiadowcze czołgów LT, zamiast liczyć na ich siłę ognia (Komentarz gracza: faktycznie, przy podstawowym zasięgu widzenia 300 m ma to sens.)

  -Wg. Hmm zabierzmy im zasieg widzenia, niech go dzadzą za pomocą modułów
  -a co ze średnimi i ciężkimi
  -zostawcie tak jak jest
  -light nie są od świecenia tylko od ukrywania się ….

  Panie gdzie tu logika ….

  Przykład, chaffe po patchu 360m, + rozeznanie + optyka, daje 412m zasiegu widzenia
  T29 z którym chaffe będzie walczyć ( mm +- 2 ) 390m zasiegu widzenia – obecnie robię tam drugi perk rozeznanie sytuacji …; więc łącznie już mam 418m zasiegu ;D

  Fuck logic!!

  • Pr0kuraor napisał(a):

   adekwatnie pomysł z artylerią i plutonem

   1.Pierwszym był pluton trzech art na górze tabeli składu. Kończyło się często tak, że te trzy SPG zostawały na koniec same i niszczyły czołgi dzięki swoim dużym obrażeniom – zgadzam się!

   2. Drugim aspektem była frustracja graczy z drużyny, którzy nie otrzymywali wsparcia od takiej plutonowej artylerii. Ta pomagała tylko swoim plutonowym, zamiast całej drużynie – zgadzam się – ale! Arty w plutonie pomagała plutonowym, bo na naszą drużyne nie ma co liczyć. drużynowy spotter, czasem albo zginie w 1 minucie nim artyleria się ustawi, bądź za kampi się w krzakach i nic nie wyspotuje. Po to własnie jest ten fun z plutonowymi, gracze są skomunikowani na tsie gdzie ew stoi czołg, wydaje polecenie między sobą o spota w tamtym miejscu ew przenosi celownik gdzie robi się gorąco.
   Ludzie płaczą na arte że nie pomagają swoim itp ale
   -Arty nie wszędzie może się w strzelić
   -jeżeli wróg stoi na górce, , jest szansa ze pocisk poleci gdzieś dalej – wtedy też nie strzeli bo szkoda
   -jeżeli się klika na mapie ” wycofaj się ” do sojusznika, ten dalej stoi twardo ” arty noob”
   -najlepiej gdy 2 arty są w grze, gracze myslą że jak każdy pojedzie w swoją strone to arta ich wybroni … potem płacz że arta noob bo nie pomogła …

 5. ko napisał(a):

  nie plącz 🙂 skoro to bug to naprawia

 6. Cebulowy Ciul napisał(a):

  „…by uważnie wybierać drogę”. Szkoda że deweloperzy WG nie uczynili tego samego. Poczekamy na nasz serwer ale już wygląda na to że zamiast „stępić” trochę artylerię dano jej więcej. Mówię tu o odłuszaniu przez ściany, kamienie i poniżej linii wybuchu pocisku artyleryjskiego.

 7. Ryba napisał(a):

  dwieście pare łapek to nie wyrocznia, najlepszy patch się szykuje, przestań narzekać, rykoszet też cos taki mało optymistyczny. Graliście chociaż na testowym ?

  • Ziumek napisał(a):

   Bo to miqt, lubi narzekac.

  • Czitoseł napisał(a):

   Człowieku, czy ty widzisz co ty piszesz? Widocznie ty chyba nie grałeś na testowym. B-C 25 t to obecnie najlepszy spotter na 10t i nawet te lighty go nie zastąpią bo ma więcej HP i potrafi się przed innym czołgiem obronić. Atrta po zmianach to jedno wielkie *****. Jeśli chociaż trochę by się do tego przyłożyli to może by tak nie było. A o MM to już szkoda się rozpisywać. Spierniczyli to po całości i jeśli się nie anulują tego patcha to prawdopodobnie to będzie największa wtopa w historii nie WoT’a ,a WG.

 8. Hans napisał(a):

  Czytam, czytam i czytam… Bzdura goni bzdurę. W WG każdy pierd… co mu ślina na język przyniesie? Przecież ci goście są oderwani od rzeczywistości.

 9. wuteasuwatelikacz napisał(a):

  Czyli przed patchem 9.18 pluton z artylerią, czy samych artylerii, nie był, aż takim problemem. Mimo, że pomagali plutonowym, albo zostawały tak samo jako ostatnie czołgi?

 10. Michal napisał(a):

  Przydatność tych odpowiedzi od kochanych devów mogę podsumować tym: : „I don’t need sex, because WG fucks me everyday”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.