Q&A 08-04-17

pankov (5)
Przegląd odpowiedzi developerów WoT. Na pytania odpowiadał Anton „Evilly” Pankov, główny producent operacyjny Wargaming:
 
Q: Jakieś poprawki MO dla artylerii w 9.18?
A: Będą, rozważamy to uważnie. Misje osobiste zostaną przeanalizowane pod kątem obecnych realiów, ile arta jest w stanie zadać obrażeń, zniszczyć czołgów itp.
 
Q: Świetne zagranie PR ze społecznością WoT, wrzucać na wszystkie możliwe grupy info o linii, której nikt w pozostałych regionach nie dostanie. Po prostu 10/10. Nie myśleliście, żeby linię chińskich niszczarek zrobić ekskluzywną dla Azji? No to będzie jak z maratonem na Mutza.
A: Nie, nie myśleliśmy.
 
Q: My tu się zachwycamy modelami HD, a przecież cała gra może już niedługo pójść w „pizdu” (mowa o patchu 9.18 – przyp. redakcja).
A: Jasne, tylko że nie, nie może.
 
Q: Wujku Evilly, kiedy dacie Strv 81 do sprzedaży? Bardzo podobają mi się jego parametry. Można się go spodziewać w sklepie?
A: Nieprędko.
 
Q: Jest pewna informacja, od pewnych ludzi, którzy mają najwyższe statystyki pod względem zadanych uszkodzeń na serwerze RU, że pojawiły się jakieś nieprawidłowości ze znaczkami biegłości na lufach. Przy wysokich uszkodzeniach nie rośnie wcale albo bardzo niewiele. Podobno na wszystkich pojazdach. Anton, sprawdź to proszę.
A: Sprawdzę.
 
Ussr-RBT-5Q: Całkowity offtop, ale bardzo mnie to ciekawi: RBT-5 którego ikona już tyle lat wędruje po necie, to jakiś wymysł czy macie tego typu plany co do pocisków rakietowych dla WoT?
A: Czołg miał zrobiony model, leży w szafie. A tak w ogóle, to z tej serii jest Hotchkiss.
 
A teraz stenogram programu „W ziemiance” z Wargaming FM. Odpowiadają producent wykonawczy WoT – Alexey „Inaki” Ilyin i menedżer wykonawczy – Roman Tabolin.
 • W zasadzie, zgodnie z naszymi danymi, to statystycznie wypada 0-2 arty na bitwę. Średnio, rzecz jasna.
 • Nowy matchmaker nie będzie brał pod uwagę WN. Testy pokazały, że to wychodzi bardzo dziwnie. Przy tym nie można uwzględnić obrażeń jakie ten czy inny czołg może zadać nawet przy wysokim WN. Uwzględnianie WN praktycznie nie zmieniało przebiegu bitwy. Poza tym wymagało by różnicowania pod względem map.
 • Przykładowo, dla matchmakera Karelia w trybie standardowym i trybie szturm – to dwie różne mapy. Jeśli macie włączone inne tryby – bądźcie gotowi. Ale już Prochorowka i Łuk Ognia są traktowane jako jedna mapa.
 • Obecnie pracujemy intensywnie nad mapami, żeby przerobić je do standardu HD. Z tego powodu obecnie nie planujemy wprowadzać nowych map do randoma czy bitew drużynowych. Dla pozostałych trybów, a zwłaszcza dla wydarzenia „Linia Frontu” będzie przygotowana jedna, ogromna mapa. Jakby 9 nowych map, jedna mapa o powierzchni 9 km2. To 9 standardowych „kwadratów”.
 • Oprócz wcześniej zrobionych map prawie gotowe są Murowanka i Prochorowka.
 • E 25 sprzedawać więcej nie planujemy.
 • Najwyższy średni czas ogłuszenia w bitwie ma Maus. Średnio jest ogłuszony przez 27 sekund na bitwę. Pozostałe czołgi mniej.
Ź: WoT Express
 
Wielkie podziękowania dla Tranka! 😉
hNoXwuwL7Sc

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

7 komentarzy

 1. taa jasne napisał(a):

  Uwzględnianie WN (przy MM) praktycznie nie zmieniało przebiegu bitwy.
  E 25 sprzedawać więcej nie planujemy.

  BUAHAHAHAAHA

 2. anonim napisał(a):

  a ciekawe kiedy w końcu planują poprawić część medów i ciężkich w amerykańskiej lini bo ten lor 40 ma lepsze parametry od t69 z którego większość gości bije goldem

 3. sonic napisał(a):

  E 25 sprzedawać więcej nie planujemy. A to dobre. Tak samo jak nie planowali tego gówna sprzedawać przed świąteczną sprzedażą. Za złamanie takiej deklaracje powinny być kary finansowe dla firmy w wysokości 5 razy większe niż ilość sprzedanych czołgów. Nauczyliby się dotrzymywać słowa albo nie dawaliby takich deklaracji. WG dno! Kasa się musi zgadzać!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.