Nowy tryb: Linia frontu, „30 na 30” – Piaskownica

epic_battle_1920x900

Tym razem oficjalnie o nowym trybie 😉

Już od dłuższego czasu prosiliście nas o tchnięcie nowego życia w grę większymi drużynami, mapami oraz nowymi ustawieniami walki. Trochę pracowaliśmy nad takim trybem i dzisiaj cieszymy się, że możemy go Wam zaprezentować. Nazywa się on „Linia frontu” i będzie dostępny na serwerze testowym Piaskownicy 10 kwietnia. Zapraszamy Was do przetestowania bitew na dużą skalę – z zestawem nowej mechaniki, obiektów i wiele więcej.

Bitwy Na linii frontu będą toczone w formacie „30 na 30”, z plutonami złożonymi z pięciu graczy, walczącymi pojazdami poziomu X (czołgi średnie/ciężkie, niszczyciele czołgów i artyleria) i czołgami lekkimi poziomu VIII. Te ostatnie są tymczasowym ograniczeniem spowodowanym przez niuanse techniczne w fazie testowania. Ostatecznie tryb ten będzie dostępny dla pojazdów poziomu X wszystkich klas. I nie ma możliwości, żebyście zmieścili je wszystkie na 1 km2 mapy. Dlatego przedstawiamy Wam 9 km2 pola walki, podzielone na dziewięć sektorów, z jedną stroną grającą w ataku, a drugą w obronie. Każdy etap odsłania pewne terytorium. W ataku walczycie, by przejąć nad nim kontrolę. W obronie Waszym zadaniem jest uniemożliwienie przeciwnikowi jego przejęcia.

To tylko krótka zapowiedź nowego trybu. Więcej smaczków przedstawimy w dużym artykule na blogu Piaskownicy. Zajrzyjcie tam, gdy rozpocznie się faza testów 10 kwietnia, by poznać nową mechanikę gry na linii frontu, warunkami zwycięstwa i innymi szczegółami.

By wprowadzić ten tryb bez spowalniania pracy nad podstawowymi elementami gry, zaprosiliśmy do współpracy austriackich deweloperów z Bongfish. Natychmiastowa chemia pomiędzy naszymi deweloperami i zespołem z Bongfish zaowocowała niesamowitą współpracą. Pracowali oni nad linią frontu według naszych instrukcji, a nasz wewnętrzny zespół skupiał się na dostrojeniu balansu gry, korekcją systemu doboru drużyn, poprawą stylu gry działami samobieżnymi i rozwijaniem grafiki.

To, że tryb startuje w Piaskownicy, nie oznacza wcale, że nasza praca jest skończona. W rzeczywistości najważniejszy etap zaczyna się dopiero teraz. Prosimy Was, byście dołączyli do nas i pomogli nam przetestować i doszlifować każdy element linii frontu – od interfejsu użytkownika po zbalansowanie gry – co doprowadzi do wprowadzenia tego trybu na dobre. Nasz zespół będzie przeglądać Wasze opinie i dane gry bardzo uważnie, sprawdzając i naprawiając wszystkie błędy, które nam zgłosicie, jak również czytać Wasze sugestie.

Ź: Portal EU


Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

15 komentarzy

 1. dziki napisał(a):

  Czy ma ktoś problem z wejsciem? Nie moge wcisnąć ”play” bo pokazyje offline…

 2. kiero1942 napisał(a):

  Nagrodą za zrobienie misji w tym trybie pewnie będzie nowy med brytyjski X poziomu T95/Chieftain.

 3. ja napisał(a):

  Choć mam pojazd X tieru to nim nimi nie gram bo za dużo nobów gra goldem a i zarobki jeśli wogóle są to są marne.Pomysł dobry ,ale powinny grać czołki od co najmnie V tieru w zwyż.

 4. Pan G napisał(a):

  Czemu tryby tworzą tylko na X poziomy? Gracze, którzy mniej grają wogule nie mają szans na jakieś urozmaicenie w grze 🙁

 5. Dante napisał(a):

  Jesteś aż tak ślepy? czy nie czytałeś nawet połowy tego artykułu? ” I nie ma możliwości, żebyście zmieścili je wszystkie na 1 km2 mapy. Dlatego przedstawiamy Wam 9 km2 pola walki, podzielone na dziewięć sektorów,” Załamałeś mnie w tej chwili 🙁

 6. Zbyszko66 napisał(a):

  Przeczytales w ogole artykul, czy zobaczyles tytul i od razu zaczales narzekac, bo przeciez zmiana jest niekorzystna? Jest napisane ze mapy beda duzo wieksze

 7. jajek92 napisał(a):

  bitwy 30vs30 ?? nie pierw powiększą mapy a nie na będzie mordownia. Medami nie będzie się dało grać tak samo jak lightami ponieważ w każde miejsce na mapie będzie mogło jechać po 5 czołgów i nie będzie się dało kogoś zajechać ani nic. Jak dla mnie to ta zmiana wyjdzie na wielki minus 🙂

 8. Anonim napisał(a):

  Mam nadzieje że nie będzie to tylko na 10 tierach

  • Mwti napisał(a):

   Myślę że to tylko na piaskownicy będą same X. I tak wszyscy by grali na X i jakbyś chciał wejść w bitwę np na VI to czekalbys godzinę na bitwe

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.