Donoszę uprzejmie…

Czasy donosów (formalnie) skończyły się wraz z upadkiem Polski Ludowej. Formalnie, gdyż pisanie uprzejmych powiadomień o tym, co robi sąsiad w naszym kraju żyje i ma się świetnie. Zmieniła się tylko instancja, do której listy trafiają :).

Dlaczego taki PRL-wski wstęp, spytacie? Otóż w głowach rosyjskiej społeczności i pracowników firmy WG narodził się dosyć ciekawy pomysł. Pomysł, który na razie jest tylko teorią i dotyczyłby, na początku, serwera RU. Otóż włodarze zza wschodniej granicy wymyślili, że będą płacić za wskazywanie graczy, którzy grają nie fair (czyt. używają niedozwolonych modyfikacji). Wyglądałoby to w taki sposób, że jeżeli gracz, którego wskazaliśmy jako oszusta/cheatera (a przy okazji i inni graczy by poparli nasz donos) faktycznie okazałby się oszustem, to prócz kary dla takiego delikwenta, informator dostał by „nagrodę” w postaci 500 złota.

25904_2013-05-08_15_10_13

Z jednej strony pomysł znajdzie swoje poparcie wśród graczy – przecież donosimy na gracza, który i tak oszukuje i psuje rozgrywkę innym. Z drugiej strony czy na serio czulibyście się ok, wydalając te 500 złota na „różne różności” mając w głowie, że jest to kasa za pod***rzenie kogoś?

Co do pomysłu i eliminacji oszustów – myślę, że to kwestia moralna, a złoto nie powinno mieć tu nic do rzeczy…

źródło: WoT Express


MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

47 komentarzy

 1. kacper napisał(a):

  ttotototoototototto

 2. OS3_MO napisał(a):

  Drogi MIQT – to raczej czasy DDR i CCCP bardziej niż nasze PRL (choć i tak bywało, nie można zaprzeczyć, ale nie ta skala).
  Poza tym popieram kolegę KORY I TREWOR, ale może trochę bardziej oględnymi słowy. Skilować mody i skończy się czitowanie (bo jak ktoś na forum WOT napisał – a kiedy mod staje się cheatem i kto o tym decyduje ?) . Proste i genialne. Masz moda – nie wchodzisz do gry. Koniec.

 3. HegemonA napisał(a):

  Każdy pomysł jest dobry na cheterow ale kasa za donos to patologia. Co chwila jestem wyzywany prze graczy z drużyny przeciwnej. A to dostał bo stał pół bitwy w miejscowce znanej kzdemu graczowi i twierdzi, że mam Tundre. Rozwalilem Arte po smudze to wali z d..y ze coś tam mam. Czasem pisze, iż mam tylko xvm ale i tak wiedzą lepiej. Niektórzy za kasę sami siebie będą podpie….c tworząc lewe konta.

 4. KORY I TREWOR napisał(a):

  WRZUCIE PUNKBASTERA DO GRY I ZAKAZCIE WSZYSTKICH MODÓW SPRAWA Z GŁOWY KURWA CUDAKI JEBANE ROSYJSKIE ,

 5. Crini napisał(a):

  Zbieraj punkty za podpierdalanie w grze:
  50 szt złota – Przypadkowe nieumyślne podpierdolenie;
  100 szt złota – Niby nieumyślne podpierdolenie;
  200 szt złota – Podpierdolenie w obecności podpierdalanego przy większej ilości świadków;
  300 szt złota – Podpierdolenie w obecności podpierdalanego, pomimo, iż ten nie jest winny;
  500 szt złota – Podpierdolenie w obecności podpierdalanego, pomimo, iż ten nie jest winny a czynu tego dokonał sam podpierdalający;
  Bonusy:
  * podpierdolenie najlepszego kumpla – dodatkowo 10 szt złota;
  ** podpierdolenie zanim czyn zostanie dokonany – dodatkowo 20 szt złota;
  *** dodatkowo 100 szt złota – kiedy dzień wcześniej piło się z
  podpierdalanym jego wódkę, w jego domu.

 6. anonim napisał(a):

  lepiej niech się zajmom t28 i t 28 prototype bo pancerz w ogóle nie istnieje chociaż wieża niech będzie pancerna bo to przesada jak kontujesz to cie w bok przebiją a gdyby tego mało to arta się upierdziela w każdej bitwie i czujesz się jak darmowy łan szot dla arciarza bo 1150 hp to nic

 7. Troll napisał(a):

  Elegancko mam już 3k golda, nieuczciwcy chcieli oszukać a tu myk i myk z ucha poszło.

 8. Roman napisał(a):

  poprzewracało się w tych ich komunistycznych dyńkach nieźle !!!!

 9. iter napisał(a):

  moim zdaniem to nie ma prawa bytu dajmy na to ktoś się zgada doniosą na 1 osobę ta dostanie wtedy bana za nic a kapusie zyskają golda

 10. Tomasz Witkowski napisał(a):

  Bez sensu to 500 golda za donoszenie. Ktoś uczciwy może dostać bana bo ktoś chce 500 pieniędzy na swoje konto.

 11. Anonim napisał(a):

  Wystarczy, że wrogi klan umówi się na jednego gracza, który nas wkurzył i ma bana…

 12. gagatek napisał(a):

  Ale wy macie problem,teraz jak kogoś zdejmniesz na hita to zaraz raport albo że cie szturchał jak celowałeś,znam prostsze rozwiązanie :USUNĄĆ RES_MODS Z GRY !!!!!!!
  Skoro tylu z was pisze że nic w res nie mają to jest nie potrzebny.

  Wtedy dla mnie gra była by 100 % uczciwa albo Punkbuster

 13. RUDY napisał(a):

  I już dzwonie do Serba że kolega gra na Tundrze i Aimbocie, 500 golda będzie na free expa

 14. łukasz napisał(a):

  Bardzo debilny pomysł szykanujący dobrych graczy grających bez modów , na rzec mściwych pomidorów

 15. HansbyHans napisał(a):

  Nareszcie coś się zacznie dziać. Będę wchodził do gry (na fejkowym koncie) i kapowała.

 16. Andrettoni napisał(a):

  Chętnie doniosę na każdego oszusta i zrobię to całkowicie za darmo. Z drugiej strony chciałbym być powiadamiany o karaniu zgłoszonych przeze mnie osób, Dlatego proponowałbym wprowadzić medal „Inkwizytora”. Jeśli idzie o nagrody to chętnie przygarnę emblemat z liczbą udanych donosów oraz camo dla szczególnie „wydajnych” donosicieli.

 17. tuitam napisał(a):

  Czasy donosów nie skończyły się wraz z rokiem 89, cała praca operacyjna policji opiera się na donosach, zresztą jest tak na całym świecie, demokratycznym i nie. Policja tak u nas jak i w całej Europie czy w stanach opłaca informatorów. Myślę, że donieść na oszusta to nie jest jakiś szczególny dyshonor:)

 18. TheDzenteLmeneL napisał(a):

  Donos??? to nic fajnego… ale oszustów trzeba tępić… tylko teraz jest jeden mały problem 🙂 dużo graczy będzie donosić na innych graczy ponieważ zasadzili mu magazyn lub zdjęli go na jednego hita… i jak to będą rozpatrywać? jeśli to wejdzie na EU to dzisiaj dostał bym bana… ponieważ gram wyłącznie T49 i dużo czołgów udało mi się wyjechać i zdjąć lub zadać ponad dmg 900 hp (Emil I bok wierzy). Jak to będzie rozpatrywane? Mój res mod jest czysty i z niczego nie korzystam!

 19. PRL uczciwy napisał(a):

  To ja donoszę… wielki przeciwnik czitow treluje je w swoim klanie i nic nie robi… pisałem w komentarzu pod filmem ale dziwnie osunięto go … wielki NewMulti2k i jego klan https://youtu.be/84unSA4aT58?t=1m15s kolega z T-54 pokazuje gdzie sa czołgi ciekawe szklana kula?? a co na to super klan i … ech…

  • Anonim napisał(a):

   Wydaje mi się, że został zaświecony i dostał jeden pocisk z przebiciem i może jeszcze jakieś bez, stąd wiedział, że coś tam jedzie, ale spoko, przecież bez czitów w życiu by tego nie wiedział prawda? W końcu umiejętność dedukcji jest zarezerwowana tylko dla cziterów.

   • PRL uczciwy napisał(a):

    Tak masz racje stojąc na G7 za pagórkiem widzi co się dzieje na D1 nawet zakres rysowania mu tam nie sięga… ale cóż adwokat to adwokat…

 20. FI5VE_FINGER_DEATH_PUNCH napisał(a):

  No to jedziemy już powoli po równi pochyłej. WOT schodzi na psy !

 21. Plum1973 napisał(a):

  Sowiecka moralność, sowieckie zwyczaje.
  Pawlik Morozow 2.0
  Ludzie o gorących sercach i czystych rękach
  CZeKA NKWD MGB MWD KGB GRU
  Jakby ktoś był głupi i na dodatek nie znał histori to donosy są formą upodlenia, a kończy się to bardzo smutno.
  (czasem także dla donosicieli, tymi zresztą powszechnie się gardzi)
  W tym wypadku rozliczne donosy będą kończyć się zniszeniem konta gracza, zapewne będzie to zresztą obejmować ogół społeczności, skoro doniesie na Ciebie 20 osób to po co sprawdzać, to znaczy że jesteś złodziejem i oszustem i to zapewne wystarczy do zamrożenia czyli de facto zniszczenia konta w WoT.

  • Anonim napisał(a):

   Porównywanie wota do NKWD, idź się leczyć.

   • V napisał(a):

    Grałem w MMORPG, w którym działał taki system zgłoszeń. Były one rozpatrywane z automatu, w ten że sposób bany spadały na graczy którzy jawnie szkalowali botterów np. w postaci postów na forum. Ciekawe dlaczego, nieprawdaż? Gracz zbanowanego konta musiał przedrzeć się przez ogrom gówna tj. e-mailowe zażalenia do suppotu o zweryfikowanie systemu zgłoszeń, przedstawienie swojej wersji zdarzeń etc. Mogę to porównać do batalii sądowej (kto ma kurwa racje skoro organem wykonawczym stał się jakis tam automatyczny system?). Koniec końców, fair play zwyciężało, ale są na to prostsze sposoby, które nie doprowadzą uczciwych graczy do gorączki!

 22. SATURN3 napisał(a):

  WOT totalnie stacza się na psy.

 23. MikiszPL napisał(a):

  Pomysł ciekawy ale raczej nie ma racji bytu. Wyobraź to sobie 500 golda jeżeli wskażesz cheatera – to będzie masowe wysyłanie na każdą osobę w grze , a nóż mi sie poszczęści i trafie cheatera i dostane 500 golda. Nawet jeżeli nie każdy, a połowa będzie wysyłać?
  3-4 raporty od 1 gracza * 50 bitew dziennie (załóżmy że średnio tyle sie gra dziennie) * 40 tys osób (niby w tej chwili widzę że gra 200k osób to 20% niech śle = 6-8mln raportów, dziennie … w większości fałszywych – bo ” raport dla śm….a, bo mnie na „łan szota” wziął artą”, „dwa razy pod rząd silnik? cheater…”, ” nie widze go a on mnie 3-4 razy trafił już, cheat”

 24. Joter napisał(a):

  Co jest większej kurestwem oszukiwanie, cheatowanie ? Czy skarga na oszusta ?
  Jak Ci sąsiad rower z piwnicy podjebie to też się nie poskarżysz bo to nie fair?
  Cheater = złodziej. Okrada Cię z Twojego golda wydanego na pociski dosyłacze itp, i czasu poświęconego na zdobycie skilla… Auto pewnie sam waki tylko w ammoracki stąd oburzenie… Albo dzieciom sanki z balkonów kradnie

 25. LordDominium napisał(a):

  Nie którzy tu piszą o podpierdalaniu.. ale raporty z gry wysyłacie tak?? I myślicie, że są anonimowe tak?? WG widzi, kto zgłasza i na kogo. Teraz jest taka różnica, że nie musiscie grać z oszustem i go wskazać. System raportów co jest aktualny można porównać do podpierdalania ale człowiek jak uważa, że jest anonimowy to jest spoko ale jeśli już każą się podpisać to już tacy delikwenci nie podpierdolą bo przecież jest „honor”… jedno wielkie OMG

 26. Anonim napisał(a):

  Oho, widzę, że autor newsa należy do tej elitarnej kasty która to uważa, że zgłaszanie oszukujących, kradnących i innych męt to „pod***rzenie” a nie dbanie o rozgrywkę fair play. I ta analogia do donoszenia w czasach PRL-u, wspaniała próba oczernienia pomysłu. A te 500 golda wydam ze świadomością, że przyczyniłem się do zmniejszenia populacji oszustów w grze.

 27. MarekTor napisał(a):

  Maciuś raportować to możesz sobie do bólu,cheety miały być sprawdzane z logów na serwerze,jak udowodnią donos od innego gracza?

 28. MarekTor napisał(a):

  Sorry,trzeba mieć honor i szacunek do siebie,najgorsza męda to kapuś.Ale dużo znajdzie,by z zemsty kogoś podj….ć,jak sprawdzą czy miał cheety czy nie.To sprowadzi całkowicie przyjemność z grania do poziomu szamba

 29. Maciuś napisał(a):

  chetnie podpierdole ;] niech żyje czysty WOT. MODY-TAK CZITY – NIE. a czy obecne w grze raporty nie są juz formąpodpier..leenia? ;]

 30. Ryder napisał(a):

  Nie ukrywajmy że żyjemy w 21wieku e którym dla większości liczy się tylko kasa nic więcej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.