7 zwrotów konfundujących nowych graczy WoT

MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

28 komentarzy

 1. OS3_MO napisał(a):

  A mnie w sumie to konfundowały zupełnie inne zwroty, słowa i skróty. Te podane tutaj rzadko widziałem, poza oczywiście jeb..ny pomidor :).
  W kwestii unicośtam – raczej trafia się na słowo :”fiolety” – swoją drogą też jeb..ne 🙂

 2. OS3_MO napisał(a):

  Lemingi – to akurat nie pochodzi z gier a z sił przyrody, co potem zostało wykorzystane w grze. Otóż lemingi droga młodzieży to stadne ssaki, które podążają za przywódcą stada, niezależnie od tego gdzie on idzie. Czyli mogą np. wszystkie (tzn. całe stado) wpaść w przepaść lub utonąć w rwącej rzece. Po naszemu synonim (to słowo chyba zna każdy ?:)) człowieka (w tym wypadku gracza) który bezmyślnie podąża za większością – to duży skrót myślowy, ale chyba jasny. Kluczowe słowo to bezmyślnie.

 3. Dawbra napisał(a):

  KD to inaczej Kill/Dead ratio stosunek zabić do śmierci
  CD to cooldown – przeładowywanie w tym wypadku pocisku, ale orygianlnie termin odnosi się do możliwości ponownego użycia czaru.
  Tak to jest jak dziecko gada.

 4. Didi napisał(a):

  Ciekawe ilu nowych graczy konfunduje słowo „konfunduje” w tytule 😀

 5. Lex napisał(a):

  MiqT, Ty zły człeku…. Wolfpack – Wilcze Stado, nie Watacha…. Termin z czasów II Wojny Światowej, określający taktykę niemieckich u-bootów, opracowaną przez adm. Karla Doenitza 😉

 6. iBlackLagoon napisał(a):

  Większość jednorożców to sztuczni nabijacze cyferek.
  Unicum – „gracze, którzy grę znają jak własną kieszeń” no w tym wypadku to nie do końca, znają mapy ale nie znają czołgów (plusy, minusy wszystkich czołgów w grze).
  Większość jednorożców od tego ma mody pokazujące pancerz, czas przeładowania, zasięg widzenia itp.

  • Bulus123 napisał(a):

   Serio? Gram na czystym kliencie bez żadnych modów, na komputerze z przed 5/6 lat mając max 50fps, a i tak mam 2,5k wn8 z ostatnich 1000 bitew i 3,2k z ostatniego tygodnia (100 bitew)

 7. psialacha napisał(a):

  A co oznacza arta kade/KD? Każdy mądrze powtarza po multischabie ale nie wie co to jest…

 8. Leel napisał(a):

  Akurat irytujące jest to kiedy się gra a wszyscy walą z golda rozumiem czasem ale ludzie premkami wała tylko z golda czasem gdzie tu sens

 9. FI5VE_FINGER_DEATH_PUNCH napisał(a):

  BugUser urodził byś się w latach 70-80 to byś wiedział skąd wzięło się powiedzenie Lemingi ! Polecam wujka google, artykuły z serii Amiga-gry.

  • BugUser napisał(a):

   wiem co to za gra, z tym że tam jedna osoba sterowała wszystkimi lemmingami a tutaj każdy lemming ma własną wole, dlatego bardziej pasuje mi to do zbiorowych skoków Lemingów ze skarpy(oczywiscie micie o tym) niż do gry. Ale co ja wiem, zapewne pierwszy raz zasłyszeliście o takim zwierzątku jak Leming, nie wymagam zbyt dużo

 10. hyhy napisał(a):

  a ktoś mi może powie, dlaczego mówi się „arta kd”? skąd to się wzięło?

 11. BugUser napisał(a):

  Mi się wydaje że Lemming Train pochodzi raczej od Dokumentu wydanego przez Disney’a w którym zmanipulowano materiał tak jakoby to Lemingi(takie gryzonie) skakały z klifu z racji zbyt dużej liczby osobników… Polecam poczytać „Mit o samobójstwach Lemingów”
  Dlatego też to bardziej mi pasuje do lemming train gdzie drużyna jedzie w jedno miejsce i szybko ginie

 12. O-k napisał(a):

  Face-Hug to po polsku „miśkowanie” – „miśkuj go” – jak jedziesz T32 i chcesz uniemożliwić strzał w kadłub.

 13. PremiumTankGoldAmmoNOOB napisał(a):

  Gold ammo tylko za golda= pay2win= spadek liczby grających osób=Gajin$$$ więc za chuchu…nie wprowadzą z powrotem gold ammo za golda, bo konkurencja ich zje.

 14. Maciuś napisał(a):

  gold amo powinno byc tylko za golda/ skonczylo by sie pedalstwo

 15. mezo napisał(a):

  peek-a-boom to gra słow pee-a-boo to angielskie a kuku

 16. MarekTor napisał(a):

  A gdzie „gold noob” ?.Tak popularne,wśród tych co im żal d… ściska 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.