MOWAG TAIFUN II CLAW

Kolejną maszyną która w Armored Warfare na Święta otrzymała re-skin jest Mowag Taifun II Claw.

Jest to jedyny bez wieżowy oraz jeden z dwóch gąsienicowych zaraz obok AMX-10P 90 niszczycieli czołgów.

Jego historia sięga roku 1980 w którym to został wyprodukowany jako prototyp dla Armii Szwajcarii. Miał on na celu zastąpić przestarzałe już AMX-13 które były na wyposażeniu owego wojska.

Pojazd jednak nigdy nie trafił do produkcji masowej, a cały projekt zakończono w 1982 roku.

W Armored Warfare czołg cechuje się bardzo dobrymi parametrami działa oraz jednym z lepszych współczynników kamuflażu na swoim tierze. Czyni go to tak naprawdę wspaniałym łowcą fragów.

Również w tym przypadku przygotowałem dla was, tym razem jeden możliwy build stawiający na celność w połączeniu z wysokim współczynnikiem kamuflażu w czym pomaga nam, kamuflaż wraz z Sabriną. Taifuna w wersji CLAW wystarczy wyposażyć w Sabrinę gdyż kamuflaż posiada permanentny.

screenshot0000

Penetracja  326 mm może nie należy do najwyższych na tym tierze, jednak w połączeniu z bardzo dobrą celnością jest wystarczająca. Pojazd dysponuje dość niską prędkością maksymalną jak na niszczyciel czołgów. Jest jednak bardzo mobilny a co najważniejsze stabilny dzięki podwoziu gąsienicowemu.

Do zalet należy zaliczyć:

  • celne działo
  • dobry kamuflaż
  • czas celowania
  • mobilność

Jak każdy pojazd posiada też wady:

  • pancerz
  • dość niska penetracja
  • niewielka prędkość maksymalna

Podsumowując, jeśli lubujecie się w niszczycielach czołgów, a jednocześnie tęskno wam do do WoTowskich maszyn. To ten własnie pojazd powinien znaleźć się w waszym garażu. Odpowiednia pozycja + dobre celne działo naprawdę tworzy wspaniały duet dla pojazdu którego zadaniem jest likwidowanie maszyn przeciwnika z drugiej lub trzeciej lini.

screenshot0005screenshot0006screenshot0007

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.