WG po raz kolejny zawiesza prace nad polskim drzewkiem

Polskie drzewko czołgów w World of Tanks powstaje już od bardzo długiego czasu, gdyż prace nad nim zaczęły się wcześniej od Szwedów. Co więc jest nie tak, że dalej go nie widzimy, a możemy już jeździć pojazdami ze Skandynawii? Czołg premium (Rudy), racje bojowe (sznita z tustym chleb ze smalcem), stopnie i odznaczenia dla załogantów są gotowe, tak samo kilka modeli pojazdów. Problemów jest kilka. Najbardziej oczywistym, powtarzanym i znanym jest brak modeli czołgów na topowe tiery. Bardzo negatywny wpływ ma jednak również negatywne nastawienie społeczności, domagającej się gotowego produktu już teraz, jednak nie dającej żadnego wsparcia merytorycznego. Gdyby Polska społeczność wykazała trochę zainteresowania i inicjatywy, WG nawet byłoby zdolne wprowadzić drzewko z klonami i projektami z „chusteczki” typu czołg Pancernik.

pl

Warto tutaj zwrócić uwagę, jak powstały drzewka czechosłowackie i szwedzkie. Skrzynki mailowe i forum były zaspamowane, dosłownie zarzucone wszelkimi znalezionymi przez zainteresowanych materiałami i dokumentami dotyczącymi różnych maszyn danej nacji, konkretnymi propozycjami, schematami, planami, projektami, czym tylko się dało. Co robi w tym czasie polska społeczność? 80% wszystkich zapytań o polskie drzewko pochodzi od rosyjskiej społeczności (nie od Polaków!). Wychodzi na to, że my sami odpuściliśmy sobie nasze drzewko, strzeliliśmy focha i siedzimy na miejscu, a Rosjanie prą dalej i chcą tworzyć kolejne nacje. Nie dziwi więc fakt, że Wargaming coraz bardziej odkłada w czasie prace nad naszym drzewkiem technologicznym, jeśli nie czuje presji, a tylko na każdym kroku spotyka się z hejtem.

Nasi sąsiedzi z Kaliningradu i ich krajanie w całej reszcie Rosji przedstawili w ostatnim czasie kilka ciekawych propozycji, głównie klonów, jednak mimo wszystko maszyn powstałych dla Wojska Polskiego. Mowa tutaj m.in o polskiej wersji T-34 czy ISU-122, w których znaleziono zasadnicze różnice od ich oryginałów.

Untitd-1

Według naszego insidera WG po raz kolejny zawiesza prace nad polskim drzewkiem, a „bierze się za coś łatwiejszego, bez toksycznej, marudzącej społeczności, która zamiast pomagać utrudnia prace. Działy będą się bronić, że to nie prawda, ale w tym czasie zamiast pracować pod presją zrobimy nowe mapy, może dorzucimy drzewko włoskie, poprawimy mechanikę gry, a także popracujemy nad umiejętnościami załogi”.

Może stać się tak, że przed naszym pojawi się jeszcze inne drzewko. Przeczytajcie i się zastanówcie za nim skomentujecie..

108 komentarzy

 1. MatixPlayer pisze:

  Wina WG i Serba a nie nas gdyż cały czas im pomagamy a to oni nic nie robią i odkładają na następne dwa lata

 2. Radas pisze:

  Ciekawy filmik na temat polskich prototypów czołgów
  https://www.youtube.com/watch?v=QUxktG0q7wI

 3. MiqT pisze:

  Mimo, że artykuł pojawił się parę dni temu, chciałem ustosunkować się z mojej strony wobec niego. Otóż to, co napisał Zurugula nie jest oficjalnym zdaniem redakcji Rykoszetu, a przynajmniej nie w całości – ja absolutnie nie zgadzam się ze słowami autora i nie podpisuję się pod nimi w żaden sposób.

  Gracze mają prawo narzekać, gdyż WG nie dotrzymało obietnicy (oficjalnie składanej kilkukrotnie podczas spotkań społeczności), w której zobowiązało się do złożenia takiego drzewka. Tak więc to, co autor opisał jako „hejt”, jest zwykłym traceniem cierpliwości i poczuciem bycia olewanym. Poza tym porównywanie zapały społeczności, która dostała na razie tylko jeden czołg, i to też nie w swoim drzewku, do ludzi, których nacja jest jedna z liczniejszych w grze, jest zwykłym nadużyciem.

  Podsumowując – ja, Łukasz „MiqT” Mitka nie zgadzam się z formą i treścią tegoż artykułu i ubolewam, że nie został on wcześniej skonsultowany w resztą redakcji.

  Pozdrawiam.

 4. Sh4dow pisze:

  Całe szczęście że sobie to odłożyli. Oni nie wiedzą jeszcze ile hejtu popłynie jak już by się drzewko pojawiło. Dlaczego nasze drzewko nie jest MegaOP. Czemu ja w tym czołgu przegrywam a w innych nie …
  itd

 5. QrwaNoNie pisze:

  Zrobiło mi się smutno, bo okazuję się, że nie tylko WG ma nas, Polskich graczy w poważaniu, ale i redakcja Rykoszet pokazuje nam środkowy palec, nazywając nas między wierszami tego tekstu, roszczeniowymi leniwymi frajerami.
  Siejecie defetyzm i obrażacie wszystkich Polskich forumowiczów WoT, którzy włożyli masę pracy w stworzenie obfitej bazy danych o Polskich czołgach i projektach.

 6. Ludzie którzy chcą swoje drzewko to coś robią problem w tym że większa część jest dziećmi i marudzi coś nie pasuje weźcie się ogarnijcie bo jak chcecie polskie drzewko to musicie się ogarnąć i im pomóc a nie płakać bo do dadzą nowe drzewko tylko nie polskie Drzewka czechosłowackie i szwedzkie mają coś do zaoferowania i tym co chcieli te drzewka czyli Słowacy Czesi i Szwedzi pomagają a większa część polaków marudzi hejtuje i inne gówna odwala i przez to nie macie swojego drzewka więc lepiej weźcie się w garść!

 7. Narcyzek121 pisze:

  Zurugula, przecież wiesz, że Polacy przysłali kilka projektów Polskiego drzewka, a WG to olało.

 8. Piotr pisze:

  Ludzie z WG po prostu nie chcą Polaków w WoT. Chcieli przez chwilę i wydawało się, że Polacy w końcu wejdą, ale potem Serb pozamiatał. I tyle w temacie.

 9. Anonim pisze:

  my Polacy powinniśmy wpierać WG gdy tworzy polskie drzewko a nie mówić że jak teraz niema to już nie będzię

 10. QngFu pisze:

  Pan Autor textu niech zauważy że wg władz Wargaming’u polskie drzewko powstaje od 2012 roku. Jakby chcieli to by już dawno zrobili. Materiałów dostali mnóstwo. Pan Autor textu żałośnie ocenia polską społeczność.

 11. MinieOldman pisze:

  „…Warto tutaj zwrócić uwagę, jak powstały drzewka czechosłowackie i szwedzkie. Skrzynki mailowe i forum były zaspamowane, dosłownie zarzucone wszelkimi znalezionymi przez zainteresowanych materiałami i dokumentami dotyczącymi różnych maszyn danej nacji, konkretnymi propozycjami, schematami, planami, projektami, czym tylko się dało…”

  Insider fantazjuje… a bloger odleciał…
  mongolskie lekarstwo. dobre na wszytko. profilaktycznie

 12. Wik pisze:

  Ja tylko chce się dowiedzieć na jakiej podstawie autor napisał że wstrzymano pracę nad polskim drzewie. Napisano, nie wiem 3tyg temu że jest wstrzymane, to czemu teraz dopiero jest artykuł. Nie macie już o czym pisać??? Polscy gracze nic nie robią??? Przykładów linków z tym że „nic nie robimy” było sporo. Może autor artykułu przytoczy te miliony wpisów Szwedów i Czechów. Fakt faktem topowych pojazdów 8-10 tieru nie mielismy. Klony mogą być, jak jest ich wiele. rykoszet.info Wy jesteście naszymi przedstawicielami, Wy możecie więcej od nas, bo macie jakieś tam dojścia do Wg, więc w naszym imieniu piszcie do nich. Tylko mój wpis i tak nic pewnie nie da…. Bo macie fajny post na który wiele osób się wypowiedzialo… A Wy zawsze możecie powiedzieć, patrzcie ludzie nas czytają…. Ale my z tym i tak nic nie zrobimy,… Sorry za błędy ale pisze z telefonu.

 13. LMAO pisze:

  Jak dowiedzieliśmy się od naszego insidera opublikowano pierwsze
  zajawki z super-testu polskiego czołgu Tier I.

  TK-K

  Pancerz 0
  Załoga 2
  https://www.youtube….h?v=mzFaROkskHk

 14. Jaś a gdzie Małgosia pisze:

  „…Bardzo negatywny wpływ ma jednak również negatywne nastawienie społeczności…”

  „…Wargaming coraz bardziej odkłada w czasie prace nad naszym drzewkiem technologicznym, jeśli nie czuje presji, a tylko na każdym kroku spotyka się z hejtem…”

  Negatywnie nastawiona społeczność?
  Na każdym kroku hejt ze strony polskiej społeczności i brak naszej inicjatywy ??

  Zapoznaj się mąciwodo blogerze z jakim hejtem się spotkaliśmy gdy wykazaliśmy się inicjatywą
  na miedzy-narodowy forum angielskim…:

  http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/586672-polish-tree-for-world-of-tanks-polish-community-proposal-wip/

 15. Tfardowsky pisze:

  „…Problemów jest kilka. Najbardziej oczywistym, powtarzanym i znanym jest brak modeli czołgów na topowe tiery…”

  Brakuje czołgów ??

  Gdyby Polska społeczność wykazała trochę zainteresowania i inicjatywy, WG nawet byłoby zdolne wprowadzić drzewko z klonami i projektami z „chusteczki”

  Klony i projekty z chusteczki ??

  Go ahead:
  Po wojnie, prof. E Habich pracował nad czołgiem średnim…
  Choć Zabrał te wiedzę do grobu gdyż były to czasy Czerwonej zarazy… nie chciał lub nie mógł na ten temat udzielając wywiadu historykowi nic powiedzieć

  Ale… wiemy że Habich w oparciu o T-54 lub T-55 opracował wóz zabezpieczenia technicznego, który przygarnęli bracia Rosjanie i wprowadzili do produkcji jako lepszy od ich własnych rozwiązań… Wiemy również że Habich blisko współpracował z polskim specjalista w dziedzinie silników rakietowych, odrzutowych i turbinowych…

  To pozwala spekulować że ten czołg był by oparty na T-54 lub T-55 z turbiną.

  Zaznaczam tylko SPEKULOWAĆ…

 16. CopKopiasty pisze:

  „…Problemów jest kilka. Najbardziej oczywistym, powtarzanym i znanym jest brak modeli czołgów na topowe tiery…”

  Brakuje nam czołgów… czy raczej dobrej woli ze strony WG ?

  Tier X: HT – Lewandowski 60t lub prototyp MT – T-55AM Merida
  Tier IX: MT T-55A i pochodne modyfikowane w polsce
  Tier VIII: MT T-54A i pochodne modyfikowane w polsce
  Tier VII – ??

  Tier siedem jest największym problemem jak na razie…
  nie ma żadnej przejściówki między T-34-85M2 a T-54A…
  Choć przy odrobinie dobrej woli ze strony WG coś się znajdzie:
  – Polscy lub polskiego pochodzenia inżynierowie brali udział w pracach nad wieża do TTV-A.
  – Przed zakupem licencji produkcji T-54 rozważona kooperacje z CSRL przy Skoda ST-50.
  – Ostatnia wprowadzona modernizacją kaczorów była M2 lecz w opracowaniu były kolejne, których nie zdążono wprowadzić przed zwiększeniem liczby T-54A w LWP.

  Więc jakoś nie widzę uzasadnienia dla wypowiedzi:
  „…Gdyby Polska społeczność wykazała trochę zainteresowania i inicjatywy, WG nawet byłoby zdolne wprowadzić drzewko z klonami i projektami z „chusteczki” typu czołg Pancernik…”

  • GK34 pisze:

   Przejściówką może być np. sam T-34-85M2 jak się da na 6 T-34-85M1

   • CopKopiasty pisze:

    Nie.

    Zbyt mało różnic między obydwoma.

    W 1959 roku opracowano dwa zakresy modernizacji.

    Pierwszy, oznaczony symbolem T-34/85M1, objął:
    – wprowadzenie podgrzewacza silnika,
    – przystosowanie silnika do pracy na różnych paliwach,
    – wymianę filtrów powietrza,
    – zwiększenie jednostki ognia amunicji artyleryjskiej,
    – modyfikację przedniego karabinu maszynowego na kursowy (co spowodowało zmniejszenie liczebności załogi z pięciu do czterech żołnierzy)
    – wymianę środków łączności.

    Drugi wariant modernizacyjny oznaczony jako T-34/85M2 objął:
    – wszystkie zmiany modernizacyjne wersji M1,
    – dodatkowe uszczelnienie czołgu i przystosowanie go do pokonywania głębokich przeszkód wodnych po dnie.

    W opracowaniu były kolejny wariant, którego nie wprowadzono.

    Miał objąć:
    – zastosowanie amortyzatorów hydraulicznych w układzie zawieszenia,
    – wprowadzenie stabilizacji armaty

    Do wariantu T-34/85M2 przebudowano tylko część wozów. Potem, ze względu na zwiększenie liczby czołgów T-54A i T-55, zrezygnowano z tego przedsięwzięcia.

    Czyli tak naprawdę mamy czołg nie wiele różniący się wyglądem zewnętrznym od oryginalnego i o nieco lepszych statach.
    Jak przekonasz WG ze mamy lepszego Teta niż matuszka Rosyja ?

    http://www.primeportal.net/tanks/tim_roberts/t-34_85_m2/index.php?Page=1

 17. NieZłomnyPejczyk Narodu pisze:

  „…Co robi w tym czasie polska społeczność? 80% wszystkich zapytań o polskie drzewko pochodzi od rosyjskiej społeczności (nie od Polaków!). Wychodzi na to, że my sami odpuściliśmy sobie nasze drzewko, strzeliliśmy focha i siedzimy na miejscu, a Rosjanie prą dalej i chcą tworzyć kolejne nacje…”

  Oto co robimy od dłuższego czasu:
  http://polishtreeforwot.byethost24.com/
  http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/550734-branches-de-chars-et-nations-potentielles-pour-wot/page__st__960#topmost
  http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/152268-polskie-drzewko-zbior-informacji/#topmost
  http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/202681-polish-tank-list-with-descriptions/page__fromsearch__1
  http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/221086-projekt-polskiego-oreza-w-wot/
  http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/346000-polska-bron-pancerna-informacje/page__fromsearch__1
  http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/475948-polskie-drzewko-dyskusja/
  http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/546090-polish-tech-tree/#topmost
  http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/586679-polskie-drzewko-wot-wip/#topmost
  https://forum.warthunder.com/index.php?/topic/318605-bbtbrpanc-7tp-reinforced-pzin%C5%BC-7tp-wz39/
  https://forum.warthunder.com/index.php?/topic/316608-pzin%C5%BC-10tp/
  https://forum.warthunder.com/index.php?/topic/316612-pzin%C5%BC-14tp/
  https://forum.warthunder.com/index.php?/topic/316614-polish-medium-tanks-22tp-to-25tp/
  https://forum.warthunder.com/index.php?/topic/316610-bs-pzin%C5%BC-habich/

  Nic nowego tym newsem nie wnosisz… ponadto co już zosałe napisane w głownym watku forum.
  Jedynie co robicie to sprytnie manipulujecie informacjami z wątków powyżej, wciskacie bajere złaknionej społeczności i podsycacie niezdrową atmosferę wokół krzaczka…
  Siejecie ferment na temat „Polskiego Drzewka” dla odsłon i lajków, robicie wojenki dla kilku kliknięć Miast pomóc strzelacie w plecy zaangażowanym osobom.
  Blogowanie stało się modne jak kozaki RELAX w latach 80 proponujemy jednak by autorzy blogów nim coś napiszą na temat Polskiego Drzewka… przejrzały forum i zobaczyły co ta mająca wieczny ból pleców społeczność już osiągnęła bez pomocy ze strony WG czy innych Społeczności.
  Także Mocium Paśtwo Blogerzy… OGARNIJCIE BAJERE! Bo taki rozgłos nam nie pomaga wcale… wręcz… szkodzi.

 18. V pisze:

  No to żeś się wpierdolił w szambo „na główkę” zurugula haha 😀

 19. mkw73 pisze:

  Po przeczytaniu tego „artykułu” na początku myślałem że autorowi coś odbiło albo kac z zeszłego weekendu jeszcze nie minął. Po chwili jednak przypomniało mi się że gdy napisałem po raz pierwszy o kolonialnym wykorzystywaniu graczy WOT’a do nieodpłatnej pracy na rzecz WG, przy pierwszych publikacjach o sanbox’ie na rykoszecie to nie otrzymałem żadnej odpowiedzi i temat poszedł pod dywan… To co zurugula wypisał jest z jednej strony „wstrzykiem” (lub bezczelną propagandą) dla graczy aby kolejny raz wzięli się do nieodpłatnej roboty jak na sandbox’ie a z drugiej strony sowiecką w komuszym stylu połajanką dla „polaczków”. W związku z powyższym, zdając sobie sprawę że sam zuru by na to nie wpadł i inicjatywa „tego czegoś” została zainspirowana z dalekiego komuszego kraju, pozwolę sobie zadać następujące pytania:
  1. Skąd się tu człeku wziąłeś i kto ci dał mandat do wyrażania opinii na temat polskiej społeczności?
  2. Gdzie są upublicznione dane którymi się posługujesz i jak je zweryfikowałeś?
  3. Skąd portal rykoszet czerpie środki na swoje funkcjonowanie i gdzie jest ich rozliczenie?
  4. W jaki sposób weszłeś/weszliście w kontakt z bliżej nieokreślonymi insiderami i jak weryfikujesz/weryfikujecie ich informacje?
  5. Ile pieniędzy WG zarobił lub nie wydał (zaoszczędził jak kto woli) na akcjach spędu i propagandy darmowej roboty nie przerobionej przez pracowników WG a uzyskanych na serwerach testowych, kontach testowych i innych rozwiązaniach z udziałem graczy a bez nakładów WG do tej pory?
  6. Ostatnie – które właściwe powinno być pierwszym: czy jako jurgieltnik nie jest ci czasem wstyd przed swoimi rodakami że takie brednie na zlecenie wypisujesz zurugula?

  ps.1 celowo pomijam tzw. „wielką literę” w zwrotach grzecznościowych i nicku – myślę że jurgieltnikowi się nie należą
  ps.2 sorxxx za zdanie wielokrotnie złożone
  ps.3 rykoszet od jakiegoś już czasu skupia się na reklamowaniu produktów WG a nie kwestiach merytorycznych. To doskonały krok w kierunku „zawinięcia żagli” ponieważ gracze prędzej czy później wyczują smród fałszu i zakłamania

  • barula pisze:

   To ja odpowiem zamiast Zuru, na Twoje pytanie:

   1. Jest jednym z nich, a po drugie sami daliście znać w swoich wypowiedziach poniżej.
   2. Jakbyś śledził fora byś wiedział i nie zadawał takich pytań.
   3. Działamy bez wsparcia finansowego (wow to tak można, nawet reklam nie ma), jeśli chciałbyś wspomóc nagrodami dla czytelników, widzów – zapraszamy do kontaktu. Jedyne wsparcie jakie dostajemy to nagrody od POLSKIEJ FIRMY COBI oraz widzów.
   4. W taki sam sposób jak z Armored Warfare. Życie weryfikuje co widać w newsach jakie wrzucamy.
   5. Nie wiem, nie płaca nam za to, ani nawet nie jesteśmy ich szpiegami. Wręcz często opinie nasze mocno piętnują zachowania WG – poczytaj sobie inne posty.
   6. Osobiście patrząc na to jaki poziom wypowiedzi czasem popełniają, to tak, jest mi wstyd za nich. No ale jaki kraj tacy krzykacze sejmikowi.

   Teraz ja mam kilka pytań do Ciebie, mam nadzieję, że również się odniesiesz i odpowiesz:

   1) Ile to jest 2+2*2=?
   2) czy sprawia Ci przyjemność obrażanie innych, którzy nie podzielają Twojego punktu widzenia?
   3) Czy mieszasz w Polsce?
   4) Skąd masz wiadomości, że Zuru jest komunistą/jurgenem?
   5) Kto Ci zapłacił za tak długi post?
   6) Jaki rozmiar skarpetek nosisz?
   7) Osobiście nic do Ciebie nie mam i w zupełności nie rozumiem czemu zachowujesz się jak typowy cebularz.

   PS: Juz wiem skąd Twój ból ****:

   „…przy pierwszych publikacjach o sanbox’ie na rykoszecie to nie otrzymałem żadnej odpowiedzi…” – tutaj Cię boli, że nikt nie zwrócił na Ciebie uwagi(chciałem napisać z małej, ale sorrki nie zniżę się do Twojego poziomu).

   Z poważaniem – Barul

   • barula pisze:

    Realy…:

    „ps.3 rykoszet od jakiegoś już czasu skupia się na reklamowaniu produktów WG a nie kwestiach merytorycznych. To doskonały krok w kierunku „zawinięcia żagli” ponieważ gracze prędzej czy później wyczują smród fałszu i zakłamania”

    Post sprzed 3/4 dni – ogarnij się człowieku nie jesteś w sejmie.

    http://rykoszet.info/2016/12/12/co-jest-nie-tak-z-ciezkimi-szwedami-cd/

    O albo tutaj – posłuchaj sobie z kim i jak rozmawiamy: http://rykoszet.info/2016/12/11/wot-gear-2/ widać, że nie masz najmniejszego pojęcia o tym co i jak robimy.

   • Zurugula pisze:

    Cicho Barul, bo mi sponsorzy za post nie zapłacą! 😀

   • mkw73 pisze:

    1. Odpowiedź wymijająca i nie nic wnosząca do sprawy ponieważ bycie Polakiem nie jest tytułem do wypowiadania się za ogólnie pojętą POLSKĄ SPOŁECZNOŚĆ. Moje pytanie było bardzo konkretne i proszę o konkretną odpowiedź jaki mandat do reprezentowania polskiej społeczności przyznano zuru?
    2. Znowu odpowiedź wymijająca i niekonkretna. Proszę podać link lub forum gdzie te dane się znajdują?
    3. Wreszcie oficjalna deklaracja rykoszetu – jakiś konkret. Jeśli zatem nie działacie sponsorowani przez WG to rozumiem że na imprezy, eventy, koszty operacyjne, opłaty stałe i zmienne wykładacie środki z własnych portfeli?
    4. Po raz kolejny nie odpowiadasz konkretnie na pytanie. Proszę o precyzję ponieważ pytanie i temat dotyczy WG a nie AW. Zgadzam się ze stwierdzeniem że to życie weryfikuje różne często nawet tego typu „artykuły” i dlatego próbuję dociec prawdy. Każdy rzetelny dziennikarz przed wypuszczeniem swojej „kaczuszki” dokonuje sprawdzenia danych – i ja się właśnie pytam jaki jest wasz „warsztat w tym zakresie”. Jeśli np. zuru pisze iż 80% postów w sprawie polskiego drzewka pochodzi o Rosjan to pierwsze co przychodzi mi do głowy skąd tą wiedzę zaczerpnięto?
    5. Do tej pory nikt nikogo nie oskarżał o szpiegostwo… a tak powinno być?
    6. Miły adwersarzu mi nie jest wstyd za moich rodaków jak tobie i lepiej dwa razy zastanów się co piszesz bo po tych słowach wiele osób może stracić pozostającą do was sympatię. Natomiast na tym polega demokracja iż każdy ma prawo się swobodnie wypowiedzieć i na tym zbudowano nasz wolny kraj. Jeśli jakiś tekst ci się nie podoba to wypowiadaj się merytorycznie a nie emocjonalnie ponieważ to może właśnie świadczyć o słabym warsztacie dziennikarskim.
    Pomimo iż twoje pytania są kpiną i ironią z mojej osoby mającą udowodnić że ja jestem „be” a wy jesteście „cacy” odpowiem aby zaspokoić twoją chęć rewanżu:
    1. 6
    2. Nie sprawia mi przyjemności obrażanie innych, również tych którzy mają odmienny punkt widzenia.
    3. Tak mieszkam w Polsce w Koszalinie. Dokładny adres korespondencyjny po wysłaniu wiadomości na e-mail.
    4. Nie mam wiadomości jakoby zuru był komunistą lub „jurgenem” (???) więc albo nie potrafisz czytać ze zrozumieniem i wtedy jest to już tylko twój problem (być może nawet potwierdzający tezę dotyczącą twojego przygotowania dziennikarskiego) albo wkładasz mi w usta sława których nie wyartykułowałem. Powtarzam wyraźnie iż chodzi o JURGIELT a osoby to JURGILETNICY. Rozumiem że zdałeś maturę z historii i twoje przejęzyczenie to nie dowód elementarnej niewiedzy a tylko mała „ASZYBKA”.
    5. Mój głos jest nieopłacany w żaden sposób i mój komentarz powstał na znak protestu przeciwko temu „artykułowi”. Tak jak pisałem wcześniej – mamy w Polsce demokrację i wolność wyrażania swoich myśli w tym wątpliwości, chyba że uważasz inaczej?
    6. Nie wiem jaki ty nosisz rozmiar skarpetek i szczerze mówiąc średnio mnie to interesuje. W Polsce jedną z miar obuwia jest numeracja europejska. Mój rozmiar buta to 46. Odpowiedni?
    7. Nie wiem jak zachowuje się typowy cebularz. Nie mam z cebularzami nic wspólnego choć domyślam się że naigrywasz się z rolnika który zarabia ciężką pracą na wsi i uważasz że to wstyd. Wstydem winno być to że publicznie robisz sobie kpiny z takich ludzi jako dziennikarz i to najlepiej o tobie nie świadczy.
    8. Jeszcze większym wstydem jest używanie publicznie sformułowań powszechnie uważanych za wulgarne. Nie będę cytował a kto ma problem z obniżonymi lotami to już czytelnicy sami sobie wyrobią zdanie.
    9. Cieszę się że potwierdzasz iż wasz portal promuje nieodpłatne wykorzystywanie polskiej społeczności w działaniach realizacyjnych i marketingowych WG. Mam nadzieję że nie wycofasz się później z tej, jak sądzę, oficjalnej deklaracji. Mój głos jest zarówno sporadyczny jak i symboliczny dla wskazania faktu wykorzystywania graczy przez korporację jaką jest WG z punktu widzenia wykonywanej pracy. Wystarczyłoby przecież aby osoby uczestniczące w sandbox’ie otrzymały chociażby symboliczną zapłatę za wykonaną pracę. Forma jest do ustalenia. Chyba że rykoszet uważa że WG jest biedny i należy propagować wolontariat na jego rzecz? To trudna do udowodnienia teza ale po tym „artykule” pewnie wielu jeszcze ciekawych rzeczy można się spodziewać. Pytań nasunęło by się znacznie więcej ale to nie miejsce i czas jak zapewne przyznasz. Więc skromnie tylko wspomnę iż pupa mnie nie do tej pory bolała i nadal nie boli :).
    Reasumując wylałeś sporo jadu nie odkrywając ciekawiących myślę że nie tylko mnie danych i szczegółów. Polemika w twoim wydaniu nie wnosi nic merytorycznego. Utwierdziłeś mnie jednak w przekonaniu iż polskie przysłowia są mądrością narodu. Jedno z nim pasuje jak ulał: „Jaki pan taki kram”

    ps. fundowanie nagród nie jest złym pomysłem ale po zmianach waszego warsztatu dziennikarskiego i nabyciu ogłady

 20. AUTORZE OGARNIJ SIE albo skoncz 15 lat pisze:

  Fajnie ze czesi wysyłali listy haha CO ZWYKŁY KOWALSKI MOZE IM PRZYSZŁAĆ? chyba tylko to co w necie znajdzie a skoro WG taka wielka firma z armią pracowników to niech se sami google przegladaja bo za to im płacą nie bede za nich roboty odwalał

  dwa polskie komuniti nie istnieje europejskie ma to w ***** a ja do ruskiego nie bede prosił po tłumaczeniu przez google bo nie znam tego jezyka zeby dali polskei czołgi :/ ale pewnie autor by chcial zeby listy żebracze leciały z polski (tak jak na tym filmie z prl jak polacy wysylali listy do mercedesa) to jest śmieszne i żałosne

  pozdro płaczki troche ogaru bym proponował nie moja firma i szczerze mam w ***** czy zrobia polskie czolgi czy nie zrobia ich sprawa ich czas zmarnowany na jakis tam postep ktory jest i ich zarobek a nie moj ja conajwyzej wydam hajs potem na premki :/

 21. Hardy pisze:

  Nie zgodzę się. Ja widzę inny związek. Pracę nad Polskim drzewkiem posuwały się do przodu, wypuszczono rendery z gotowymi modelami, zrobiono twarze załogantów, wybrano racje bojowe dla Polskiej nacji. Ewidentnie pracę nad drzewkiem były zaawansowane. Potem wrócił nie jaki pan SerB i temat umarł. Wydawać by się mogło, że osobiste animozje nie powinny tak wpływać na politykę firmy w biznesie, a jednak. Ja się czuję oszukany przez WG, bo drzewko obiecane było. Pamiętam to, bo wróciłem na fali newsów o tym, że pracę trwają i już „tuż tuż będzie zaraz”, do regularnego grania w WoTa. Wszystko na to wskazywało. Gdy podano wiadomość, że odsuwają to w czasie na odległy termin, ja odstawiłem WoTa definitywnie w ramach osobistego protestu. Mam tylko nadzieję, że takich osób jest więcej. Pokazałem swoim portfelem co o tym myślę. Są obszerne tematy na forum WoT które czasami przeglądam, pełne informacji i różnych propozycji już gotowych i REALNYCH linii. To nic nie znaczy? Nawet jak są klony to co z tego. Będą też i nasze 100% konstrukcje. Kto wam każę grać na 8 lub 10 tier’rze? Ja bym trzymał 5, 6 tiery i dla zabawy rozgrywał bitwy. Komuś się nie podoba Polskie drzewko to nic nie musi, może temat olać. W czym problem? Powtarzam, propozycji pełnych drzewek widziałem przynajmniej kilka. To wszystko sprawa chęci WG, tylko i wyłącznie.

 22. witoldk65 pisze:

  Jeśli nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniądze.
  Polskie drzewko nie przyniesie tyle zysku co drzewko szwedzkie wiec o czym mowa ? ale przyjdzie taki czas że i chleb ze smalcem będzie cacy.

 23. Zurugula pisze:

  Kochani, bo chyba się trochę zapędzacie w swojej krytyce. Nie mam problemów psychicznych, nie jestem pracownikiem WG, nie jestem przez nich opłacany, nie powaliło mnie, nie będę „*********ł”.
  Swoimi komentarzami dokładnie pokazujecie, o czym pisałem. We wpisie dość jasno zawarłem sugestię, żeby wziąć przykład z Czechów i Szwedów, którzy swoje drzewka zrobili błyskawicznie, zamiast płakać, czegokolwiek WG nie zaproponuje. Niestety widzę mentalności nie da się zmienić i pojawia się święte oburzenie „jak to MY, POLACY, KLIENCI, mamy szukać materiałów albo iść na jakikolwiek kompromis, skoro to oni robią grę”. No patrzcie, naszym sąsiadom z południa to nie przeszkadzało, że są klientami, bo chcieli mieć swój content w grze i mają. Wy za to wolicie się oburzać i stawiać w roli tych, którzy żądają. Was nie obchodzi jak, ma być i koniec.
  Myślałem, że tym dość prowokacyjnym tekstem nakłonię Was do pewnych przemyśleń i działań, ale widzę tylko hejt i brak wniosków. Szkoda.

  • Bachu pisze:

   Jakbyś choć trochę bardziej śledził temat na przestrzeni ostatnich lat to byś wiedział, że propozycji na wysokie tiery było mnóstwo. Fakt były to klony maszyn radzieckich (nie zawsze), albo czołgi innych nacji z jakimiś modyfikacjami, ale jakoś nikomu nie przeszkadzają chińczyki. Wielu się naprawdę mocno w to zaangażowało, a WG miało ich w D. Ile lat jest zapowiadane to drzewko? Ile razy było już mówione, że polskie tanki pojawią się w przyszłym roku?
   Gdyby Białorusini chcieli, to wprowadziliby przynajmniej drzewko do VI tieru, z perspektywą dalszego rozwoju. Część modeli już mają, no chyba że jest to kolejne kłamstwo.
   Regularnie olewając polską społeczność niech nie dziwią się teraz, że odwróciła się ona przeciwko nim. Jakoś można było wprowadzić maszyny szwajcarski, węgierskie, albo australijskie. Dlaczego w takim razie nie można wprowadzić chociażby TKS w ramach prezentu noworocznego? Dlaczego nie można wprowadzić jakiejś V albo VI premium?
   A twoje wypowiedzi typu „Polaczki drugiego sortu” oburzają się, że ktoś ich dyma są po prostu nie na miejscu.

   • Hunter_1313 pisze:

    Nic dodać, nic ująć. Brawo Bachu.

   • Zurugula pisze:

    Ja tylko widziałem, że na każdą propozycję klona leciał flame, że to ruski/niemiecki/marsjański czołg, tylko słabszy, albo wymysł. Jakbyśmy nie wiedzieli, że po prostu realnych polskich czołgów nie uświadczymy.
    WG nie wprowadza nowych linii kończących się na niskich tierach. Nigdy takiej sytuacji nie było i zapewne nie będzie. Sam bardzo chciałbym TKSa albo jakiegoś innego piździka już zobaczyć w grze, ale dobrze wiecie, że to zależy od Mińska.

    Nie mówię o polaczkach drugiego sortu, tylko znacznej większości naszej społeczności, niestety.

    • Bachu pisze:

     1. To, że takiej sytuacji nie było nie oznacza, że nie jest ona możliwa
     2. Były i nadal są wprowadzane premki, kiedy drzewka jeszcze nie ma, albo w ogóle nie będzie.
     3. Takich słów nie używasz, ale sugerowanie, że brak polskich czołgów w WoT jest spowodowane niskim zainteresowaniem społeczności lub hejtem, który jest spowodowany raczej obietnicami bez pokrycia, jest nieprawdziwe i nieuczciwe wobec WIĘKSZOŚCI społeczności.
     4. Myślę, że kompletna linia od I do X nie jest priorytetem dla większości, która wolałaby po prostu pograć polskmi czołgami. Nie ważne czy byłyby to premki, niskoteirowe prezenty, czy część jakiegoś innego drzewka (np. europejskiego)

   • WG to zlo uwiez w to pisze:

    A WG jeszcze stwierdzilo ze nasze T-45 (czy jakoś tak) jest zbyt „nowoczesne” i byloby zbyt OP a 907, WZ111 i bodajze Type 5 heavy to co???

  • Izzyrad pisze:

   Moje pierwsze przemyslenie po przeczytaniu tego wpisu bylo takei ze sie „wyglupiliscie” ujmujac delikatnie no bo gdzie taka rozsadna redkcja wypuscila takie „Cos”. Potem przemyslalem I wyszlo mi ze chlopaki to jajcarze sa i podpuszczaja nas, taki kij w morowisko cos jak miqut ze swoja ciemnota zeby pobudzic dyskusje bo chyba juz wiekszosc sie pogodzila z faktem ze naszych maszyn nie uswiadczymy.
   Natomiast teraz to zglupialem po twoim wpisie.
   Nie bede powtarzal po moich przedmowcach z ktorych wiekszosc ma racje przytaczajac obietnice dana przez Viktora w 2012. Nie bede dawal linku do dyskusji na forum albo strony z polskim drzewkiem stwozonym przez spolecznosc. Nie wspominajac o 12 projektach znalezionych na WAT przez WG.
   Ja odbijam pileczke i pytam sie co Zurugula i zacna redakcja ktora to ma bezposredni dostep do WG i ludzi odpowiedzialnych za polska spolecznosc zrobila. Bo te niesmile pytania to Falathiego o polskie drzewko nie mozecie nazwac jakimkolwiek dzialaniem?
   Skoro poruszyliscie temat zwrociliscie uwage spolecznosci (liczba kometarzy tu jest potwierdzeniem) dlaczego nie zrobiecie chociazby ankiety pytajac sie co spolecznosc chce albo co zaakceptuje?
   Ja osobiscie zadowole sie tylko premkami rezumiejac ograniczenia spowodowane brakiem kandydatow na cala galaz, ale jak beda ordynarne klony na wysokich tierach tez bede zadowolony, nawet pancernik jest OK.

   Jak sie ustosunkujecie to milo jak nie to tez Pozdrawiam redakcje za dobre robote jak do tej pory.

   Wybaczcie brak polskich zankow komp w pracy.

   • barula pisze:

    Izzyrad – pod koniec tamtego roku, na spotkaniu z CMami dostaliśmy jasny komunikat, że Polskie drzewko jest w produkcji i będzie jak najszybciej. Jak widać – słowa swoje, Swarożyc swoje. WG to korporacja i my biedne ludki musimy się z tym pogodzić :/

  • grigori05 pisze:

   Niestety nie mogę się z tobą zgodzić w sprawie ” Was nie obchodzi jak, ma być i koniec.” To dzięki takim prostym graczom jak np ja ta gra istnieje wiec mamy prawo PRÓBOWAĆ ingerować w sprawy gry, a WG chcąc mnie przy niej utrzymać powinno starać się realizować prośby graczy dzięki, którym nie ukrywajmy ta gra istnieje zważywszy na to, że podobno polska społeczność jest jedną z największych.

 24. witoldk65 pisze:

  wg w końcu zrobi polskie drzewko i jednego się obawiam że nasze czołgi będę mięsem armatnim dla innych graczy ,a co za tym idzie znowu będzie lament. zastanawia mnie kwestia czy drzewko musi mieć X tierów ? tak jak są drzewka w których jest jedna lub dwie gałęzie to może zrobić do VIII tieru co wy na to ?

 25. JEBAĆ WG I TEGO CWELA CO TO NAPISAŁ WOT JEST I BYŁ ******* ******** WYDAWAĆ NAWET ZŁOTÓWKĘ NA TO GÓWNO BO JUŻ MI 100 ZLOTY ******** ZAŁADOWAŁEM I NIE MA NIC A ONI GÓWNO NIC NIE MOGĄ ZROBIĆ WIEC SPIERDALAJCIE

 26. Umbra pisze:

  Złoty pociąg też istnieje, tylko nie potrafią go odnaleźć! Ludzie! Ludzie musicie wyjsc z domów, łopata w rękę i znajdziemy go, zacznijcie kopać od ogródka. A jak znajdziecie i oddacie jako dobro narodowe, będziecie mogli pojechać i za 100 zł kupić rodzinny bilet i zwiedzić. Tak samo jak reszta społeczeństwa. Satysfakcja dla Was gwarantowana a i kasa będzie się zgadzać 😁!

 27. Darbit1975 pisze:

  Zurugula według Twojego rozumowania kupując samochód, musiałbym przyjść z jego planami, kupując garnitur z wykrojem, a kupując zwykły jogurt podać producentowi jego skład, a może i zaprojektować opakowanie. Pamiętaj, że w tym wypadku to my jesteśmy konsumentami!!!!

 28. Proximus pisze:

  Mnie ciekawi jedno, czemu nikt podczas zadawania im tych pytań nie wypunktuje przypadków dyskryminacji polaków przez WG i zapyta oficjalnie o to, niech się tłumacza bo mam wrażenie że od dawna dyskusja prowadzona jest nie o tym co trzeba. Problemem nie jest to że nie ma drzewka, odkładanie, brak czołgów itp, problem bierze się ewidentnie z braku dobrej woli żeby nie powiedzieć wprost dyskryminacji, wykpiwaniu, wyśmiewaniu i oczernianiu naszej nacji. Pomijam kwestie kto w jakim stopniu się do tego przysłużył i czy tak było bo profesjonalna firma z takimi rzeczami sobie radzi i jeśli mieli by czyste sumienie nie karaliby w ten sposób znacznie większej rzeszy normalnych przyzwoitych graczy.

 29. WoW pisze:

  Tak jak lubię Rykoszet, tak ten artykuł jest żenujący.
  Nie szukamy? A to co k..a niby jest:
  http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/152268-polskie-drzewko-zbior-informacji/

 30. -volvo- pisze:

  chcialbym zapytac autora co chcial przekazac tym artykulem? jaka kwestie chciales poruszyc?

 31. Mariusz pisze:

  zurugula ma jakieś problemy emocjonalne albo jest bardzo dobrze opłacanym pracownikiem WG! Od kiedy gracz ma pracować dla producenta który ma mu dostarczyć produkt?:D

 32. Bjondro pisze:

  ojoj… brakuje opcji edycji posta, zróbcie coś z tym

 33. Bjondro pisze:

  Jeśli marudzenie graczy na niespełnianie obietnic to utrudnianie w tworzeniu drzewka to WG jest przedszkolem zatrudniającym przedszkolaków.
  A tak nie jest to są wyrachowani profesjonaliści a ten artykuł jest „sponsorowany” i skierowany przeciwko graczom polskim.
  Płacimy za grę ciężkie pieniądze i mamy oczekiwać czegoś od gry. Odwalanie pracy za WG i płacenie im za to to ogromna przesada. WG ma cały dział historyków i to jest ich praca. Mają na to kasę, dojścia, znajomości. Tłumaczenie brakiem pomocy ze strony graczy jest bardzo wątpliwe i nieporadne. Nawet jeśli to ilu jest szwedzkich graczy i ilu z nich pomagało WG? 0. W oficjalnych wywiadach WG powiedziało że sami opracowali drzewko bo było bardzo łatwe do skompletowania. Więc nie wciskajcie proszę nam kitu.

  • Groteskowy pisze:

   „Płacimy za grę ciężkie pieniądze „- ha ha ha ha ha ha chyba gier blizzarda nie kupowałeś 😀
   ” ten artykuł jest „sponsorowany” i skierowany przeciwko graczom polskim.”- buhahahahahah tego nawet sie nie da skomentować 😀

 34. SGN_pasQda pisze:

  1. Zapowiadaj w 2012 Polskie drzewko.
  2. Ciesz sie z przypływu nowych graczy (w tym mnie).
  3. Napotkaj problemy w projektowaniu Polskiej lini i z „pustymi” wysokimi tierami.
  4. Znów podsycaj atmosferę kilkoma „przeciekami”.
  5. Na pytania „kiedy polskie drzewko?” odpowiadaj „wkrótce” (rok, dwa lata , trzy , piętnaście)
  6. Zaobserwuj spadek aktywnych polskich kont.
  7. Wstaw kilka renderów i wprowadź dwa pojazdy do SuperTestu.
  8. W pół roku wprowadź Szwedzkie drzewko o którym wcześniej nic nie słyszano i które było zaskoczeniem
  8. Spotkaj sie z hejtem i określeniami „kłamcy” „naciągacze”.
  9. Zwal wine na społeczność która nie pomaga (pomaga i to dużo, już w 2012r na forum zgromadzono pokaźną baze danych).
  10.(przypuszczenia) Polacy mają dość nazywania ich toksycznymi, znieważania i robienia w balona. Masowo odchodzą od Wota na rzecz konkurencji.
  11.(przypuszczenia) Zauważ ogromny odpływ zaplanowanych przychodów i na prędko ulep polskie drzewko z klonów i „chusteczkowych” pojazdów…

 35. Leron pisze:

  czyli 5 latach pracy stwierdzili że w sumie nie mają czołgu a polska społeczność jest toksyczna i to tak naprawdę jej wina, że linia nie jest gotowa ^^ bo oczywiście nie zasłóżyli sobie na hejt po tym jak kilkukrotnie wykorzystywali polskie drzewko do utrzymania społeczności w grze.

  Generalnie prawda jest taka, że dostali już sporo info od polskiej społeczności ,a gdyby chcieli to sami już dawno wydali by na bilet lotniczy do Warszawy i poszukali brakujących info w muzeach, archiwach uczelnianych np. WATu, czy choćby w Centralnym Archiwum Wojskowym… a jak brakuje im czołgów na X tier to mogą sobie wybrać coś z trójki T54, T55 albo Pancernik.

  • Bjondro pisze:

   Z tego co się chwalili to nawet byli w Polsce i przeszukiwali archiwa i coś znaleźli.
   Polskie czołgi będą odwlekane jak długo się da. Na razie gra za dużo zarabia żeby wyciągać asa z rękawa.

 36. Anonim pisze:

  Niech spierdalają. Tyle

 37. Offline pisze:

  Rozpuszczone bachory płaczą że nie ma polskiego drzewka. Dorośnijcie wreszcie i nie psujcie opinii o polskiej społeczności.

 38. Facet pisze:

  Spokojnie ONI mają lepsze dane na temat „naszych” czołgów niż my ..za mało lat macie widocznie żeby to zrozumieć … WG to firma ..a w firmie musi się kasa zgadzać to jest podstawa i oni dobrze o tym wiedzą ..więc jak to się mówi póki są emocje, póki biznes się kręci to kasa płynie a asa trzeba mieć w rękawie a nie na stole. TAKA PRAWDA …KASA

 39. DarthAJ pisze:

  WG jest firmą proradziecką i nie lubi polskiej nacji. Racje bojowe – chleb ze smalcem – zamiast np. grochówki śa tego przykładem. Będą za każdym razem wysysać z palca różne wymówki i odwracac kota ogonem.

 40. HansbyHans pisze:

  I ch… im w d… Pier… WG.

 41. anonim pisze:

  włoskie czołgi w końcu na nie pora

 42. Anonim pisze:

  Ja jestem graczem. nie historykiem, nie znam się też na historii czołgów.
  Nie rozumiem też Twojego toku myślenia Zurugula. Mieliśmy chodzić po muzeach i pytać się o polską myśl techniczną ??? To WG ma środki na to. Ja ich nie zmuszałem do składanie obietnic, nie zachęcałem do składania obietnic.
  Na pewno na polskim forum byli też ludzie którzy mieli jakąś logiczną propozycje.
  Po co więc WG szczuło nas na polskie drzewko??? Skoro nie było z czego wybierać przez tyle lat???
  Jako konsument który gra i płaci regularnie za grę mogę chyba czuć nie dosyt że przez wszystkie te lata wprowadzano mnie w błąd.

 43. Tanker_738 pisze:

  Jak to, Polacy nie proponują czołgów do drzewka?
  Pewnie, że proponujemy, ale co tam uwagę zwraca się tylko na hejterów. Dowody:
  http://forum.worldoftanks.eu/index.php?/topic/152268-polskie-drzewko-zbior-informacji/

 44. ProsiaczniGrzecha40 pisze:

  Rozumiem brak polskicho czołgów, ale nie rozumiem co masię w tej kwestii zmienić za parę miesięcy lub lat. Co oni chcą? Przenieść się w czasie i zrobić więcej polskich czołgów?

 45. MaNiAc pisze:

  A niech oni spierdalają…

 46. D_F pisze:

  autor ma rację, polscy gamerzy zbyt mało lobbują, a WG trzymać będzie w rezerwie na wypadek słabnącej popularności

 47. Hornet_B pisze:

  12.12.2016 nasz klan ARHEO nie grał w WOT. Przez półtora miesiąca na większości bitew pojawiał się komunikat: ” Nie będzie polskiego drzewka!–12.12.2016– protestujemy przeciwko decyzjom WOT. Nie graj i TY tego dnia!Powiedz innym.Udostępnij.Klan ARHEO”

  Spotykały nas tylko HEJTY 🙁 ze strony polskich graczy.

  Skontaktowaliśmy się z Multi , Hallakiem i Fają. Multi odpisał, że jest zainteresowany wsparciem tej inicjatywy, Hallak i Faja nie odpowiedzieli nic.

  I nie dziwcie się że nie ma polskiego drzewka, jak sami Polacy nie chcą ruszyć dupska aby coś z tym zrobić.

  W styczniu chcemy przeprowadzić kolejną akcję – Odinstaluj WOT, prześlij komentarz…
  Chodzi o to, że kiedy odinstalowujesz wota pojawia się pytanie dlaczego: CHCEMY ABY WPISAĆ WTEDY: BO NIE MA POLSKIEGO DRZEWKA.

  Wesprzyjcie nas proszę w tej akcji!
  pozdrawiamy
  Klan ARHEO

  • Hornet_B pisze:

   Multi odpisał, że NIE JEST zainteresowany wsparciem tej inicjatywy

  • sombredaddy pisze:

   Na początek proponowałbym akcje które zwiększają przychody WG (sic!). Np. zakup polskich flag na czołgi. Jeśli to nie daje rezultatu to podejmowanie kolejnych akcji.

  • Hunter_1313 pisze:

   Ta inicjatywa to dobry pomysł, i faktycznie np na miesiąc, odwieśmy granie całą społecznością. Nie kupujmy golda czy konta premium przez miesiąc. Niech WG poczuje to w statystykach. Myślę, że mój klan też się do was przyłączy. Pokażmy w końcu co to jest prawdziwe trollwanie WG.

   Niestety bez wsparcia takich wielkich jak Faja, Hallack, Multi, Turok, MrOmen nie uda się skutecznie takiej akcji przeprowadzić, ani nagłośnić. A tylko takie coś mogłoby zmusić ich do potraktowania nas na poważnie.

  • Izzyrad pisze:

   Musze przyznac ze pomysl zacn ja sie przylaczam.
   Na wielkich jutuberow niestety nie ma co liczyc bo jako CC maja swoje „perki” nie jest oczywiscie w tym nic zlego natomiast akcja nawolujaca do odinstalowania albo odstawienia wota bedize za bardzo toksyczna.
   Panowie dajcie znac bezposrednio do klanow jak mozecie bo rozpowszechninie kanalami wot-owskimi bedzie pewnie zablokowane.

   • Zurugula pisze:

    Izzyrad – powiedz mi, jakie mamy „perki” z bycia CC poza zaproszeniami na niektóre eventy i dostępem do kont prasowych, jeśli dobrze przypilnujemy? 🙂

 48. MrB pisze:

  A kto kosi kase za ge?? Spolecznosc czy devsi FFS???!!! Beszczelni i tyle!!!

 49. vandahl1985 pisze:

  Nasza (graczy) wina. A czy kiedykolwiek, gdziekolwiek WG zamieściło informację że potrzebuje pomocy? Nie kojarzę takiej sytuacji, ale może moja pamięć jest wybiórcza i ukierunkowana na obrzucanie naszych wspaniałomyślnych i genialnych producentów tej jakże wspaniałej gry oszczerstwami. W każdym razie według wszelkiej logiki po tylu informacjach (w tym roku nawet nie wiem ilu) że wchodzi polskie drzewko w Wocie, informacja że zawieszają prace z braku czołgów jest po prostu śmieszna. Gdyby naprawdę chcieli to pozapychali by nam linię tyloma modernizacjami czołgów ruskich że wypełnili by dwie lub trzy gałęzie. Skoro po wejściu linii szwedzkiej na równi z Tiger’em I jest niszczyciel z lat 65-66 to „historyczność” można wsadzić na półkę z kategorią bajeczki. Od czasu wejścia japońskich czołgów ciężkich traktuję tą produkcję coraz bardziej jak Sci-Fi i tylko czekam na Gwiazdę Śmierci i maszyny kroczące AT-AT. Gdyby WG naprawdę zależało w jakikolwiek sposób na polskiej społeczności to już dawno mielibyśmy w garażu możliwość kupienia TKS i 7TP, nawet jako premki i to jedyne możliwe w polskim drzewku. W World of Warships coś takiego funkcjonuje bez problemu ( Błyskawica ) i jakoś nikt nie krzyczy o inne okręty, gracze zadowoleni. Tak samo uważam że wprowadzenie nawet tylko tych dwóch pojazdów jako premek 2 i 3 tieru zadowoliło by spora liczbę ludzi. Pod warunkiem że walczyły by pod Polską flagą a nie ruską gwiazdą.

 50. mario pisze:

  Co to ma być to społeczność graczy ma za nich pracować? To za co my im płacimy?

 51. McThar pisze:

  Nie żeby coś, ale sam Wiktor Kisłyi zapowiadał polskie drzewko już w roku bodajże 2012 i do teraz dostaliśmy tylko Rudego (w ruskim drzewku), TKS i 25TP na superteście i tyle. Więc niech się nie dziwią, że jest hejt skoro obiecali coś prawie 5 lat temu.

  • Anonim pisze:

   Na moje odbyło się to tak:
   W Rosyjskim archiwum odkryto polski czołg średni Ob. 497 Krzak który jest lepszy niż Ob.140… To by zburzyło rosyjski „balans” gry więc lepiej nie wypuszczać drzewka które obiecali lata temu i tą obietnicą nas karmili.
   Wolałbym już widzieć tego Pancernika kilka „balansów” i chleb ze smalcem i było by OK.

 52. To ja pisze:

  hello banana! 🙂

 53. Alien pisze:

  Bo WG to bez winy jest przed szwedami zapowiadali że już mamy gotowe drzewko było gadanie że za może za rok wejdzie aż tu nagle sorry drzewka nie będzie ale wprowadzimy szwedzkie drzewko 🙂 Niech mi ktoś wytłumaczy po **** to gadali narobili smaka na polskie czołgi a nagle **** drzewka nie będzie. Po drugie gadanie że nie chcą wprowadzać klonów radzieckich czy innych jest dziwne bo cały czas wprowadzają jakieś klony.

  • Zurugula pisze:

   Bo chcą to drzewko zrobić, włożyli w nie dużo pracy i polska społeczność jest największa na serwerze EU. Napotkali jednak na problemy (brak czołgów) i społeczność, która właśnie tak jak Ty w tej chwili jedzie po nich mimo ich woli, zamiast wybrać się do najbliższego znanego Ci muzeum związanego z 2 wojną światową i zapytać, czy w ogóle jakiekolwiek materiały o broni pancernej z lat 18-70 mają. 🙂

   • Alien pisze:

    W ***** to mam czy będzie polskie drzewko czy nie chodzi o to że jak coś się mówi to się dotrzymuje słowa ,a nie tak jak oni wielka korporacja gadają a pozniej myślą

    • Bachu pisze:

     Zurugula Zaraz, zaraz… Kto tworzy tą grę WG czy gracze? Kto ma większe możliwości WG czy pojedynczy gracz? Potencjał finansowy w polskich czołgach jest ogromny, a to że WG teraz strzela focha i nie chce po te pieniądze sięgnąć to ich sprawa.
     Niech nie dziwią się, że Polacy mają ich gdzieś po tylu latach zapowiedzi i obietnic bez pokrycia. W tym momencie takie wypowiedzi jak ta cytowana w artykule są niepoważne. Propozycji na wysokie tiery było mnóstwo tylko trzeba było wykazać minimum inicjatywy, a czasem może i nagiąć swoje reguły „historyczności”. Mowa o kolejnych klonach w sytuacji równoległego istnienia pewnych czołgów radzieckich, chińskich i czeskich, a także w świetle nowo powstających premek jest żenująca…

   • rozgniewanyPOLAK pisze:

    z całym szacunkiem dla Ciebie autora artykułu i pracowników WG
    ale z jakiej racji ja mam szukać materiałów do Polskiego drzewka i ODBIERAĆ komuś prace
    to przecież jak my zaczniemy szukać informacji o Polskich czołgach to połowę ludzi którzy dostają „piniondze” za taką prace wyląduje na ulicy bo wg nie będzie musiało płacić swoim pracownikom skoro będą mieli „zaspamowane skrzynki”
    Ja nie wezmę odpowiedzialności za czyjeś zwolnienie !!!
    przecież taki pracownik WG to też człowiek i też jeść musi i na pewno ma rodzinę która też lubi jeść a jak do zwolnią to wszyscy będą chodzić głodni !!!!!!!!

   • Anonim pisze:

    Toksyczna społeczność jest największym problemem WG. Na prawdę.
    T 55 A był produkowany w Polsce a jest pod banderą niemiecką.
    wydaje mi się że problem jest taki że Rudy jest już jako premka w rosyjskich. Że im tak naprawdę nie zależy bo można nasze zabawki dodać do ich i będzie dobrze.
    WG powinno rozmawiać z historykami i znawcami broni pancernej a nie z ludźmi z forum. W rosyjskich archiwach mają lepsze info na temat naszych czołgów niż pan Kowalski ze sklepu nocnego który się dorobił 11 dziesiątki.

   • Revanche25 pisze:

    Byleś w CAWie, CBW, AMOB lub WBH albo w BWAT, kontaktowałeś się z dawnymi producentami że stwierdzasz że nie ma czołgów lub ich planów. W Polsce mamy pewne przepisy np.
    Materiały archiwalne zawierające informacje niejawne stanowiące tajemnicę państwową lub służbową udostępnia się na podstawie pisemnej zgody Ministra Obrony Narodowej.
    Wykorzystanie w publikacjach lub środkach masowego przekazu reprodukcji materiałów pochodzących z zasobu AMON wymaga uzyskania zgody dyrektora AMON oraz podania źródła ich pochodzenia.
    Dla szarego Kowalskiego jest to mur dnie do przeskoczenia a w zbiorach muzealnych ciężko już znaleźć takie eksponaty jak choćby T-55 AM Merida.
    Największym przeciwnikiem polskich klonów są polscy gracze którzy nieraz nic nie wiedzą o polskich czołgach czy produkowanych na licencji a w Polsce modyfikowanych pojazdach. Inna sprawa że WG widocznie wcale nie zaglądało do linków które miał od nas przekazać Falathi.
    A te tajemnicze projekty które odnaleźli to tylko fiszki biblioteczne i szkoda że ich nam nie przekazali to wtedy odwalilibyśmy za nich 90-100% roboty.

 54. PSR pisze:

  I dobrze, kubeł zimnej wody na bezużytecznych napinaczy na forum, yt, ogólnie całej społeczności. Brawo i czekamy na Włochów

 55. rozgniewanyPOLAK pisze:

  dziady i „oszukiści” id świąt nie wydam ani szeląga dopóki polskiego drzewka nie będzie !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 56. Maxilopez7879 pisze:

  O kurna słabo. Nie będzie polskiego drzewka… ;*(

  • Utezzi pisze:

   Słabo bo i polskie drzewko byłoby raczej słabe. Jakby wogóle powstało.

   • rozgniewanyPOLAK pisze:

    jak zrobimy OGÓLNO-POLSKI protest i chociaż połowa polaków przestanie wydawać pieniądze na wota to drzewko będzie za miesiąc !!!!!!!!!

   • Anonim pisze:

    Raczej nie słabe i w tym problem bo nasze czołgi to po prostu inaczej modernizowane czołgi rosyjskie. No ale przecież to clony a clony są BLE. (zważywszy że pewnie połowa nowych drzewek to clony lub czołgi z „chusteczki”)
    4 lata słuchania że drzewko jest już tuż tuż.
    Oni nie chcą słuchać toksycznej społeczności a ile Szwedzi czekali na swoje drzewko…

    • Zurugula pisze:

     Szwedzi nie czekali, szwedzi ruszyli WG do pomocy, załatwiając materiały i proponując czołgi.

     • !!^^ pisze:

      ci to ma być plebiscyt ?
      który kraj więcej projektów prześle ten będzie miał kolejne drzewko?
      oni zarabiają setki Milionów euro to chyba ich stać na opłacenie historyków którzy będą szukać nie ?
      to my mamy jeszcze szukać? powaliło ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.