Nowa mapa: Kanion – Blitz

Tymczasem w mobilnej wersji World of Tanks pojawia się nowa mapa 😉

Pole bitwy na mapie Kanion!

Jupikajej! Spójrzcie tylko na te wszystkie kamienie, kopalnie, obrabowane pociągi oraz tajemniczą fabrykę. Historia tego miejsca nie jest tajemnicą dla każdego, kto zerknie na nie uważnym okiem. Po pierwsze odkryto tu złoto; złoto przyciągnęło wielu ludzi z bronią. Gdy kruszec wyczerpał swoje zasoby, znaleziono pokaźne pokłady węgla oraz ropy.

2311_wotb_34_canyon_article_1

Zmiany nie wpłynęły zbytnio na lokalnych cinkciarzy, którzy kontynuowali swoje krwawe żniwa. Zanurzcie łopatę na jeden sztych w tę ziemię, a z pewnością napotkacie łuskę, element broni albo kość pechowego rzezimieszka lub poszukiwacza złota.

Wydaje się, że to miejsce daje iluzję bezpieczeństwa, jedynie dla jego pancernych użytkowników. Lepiej jednak uważajcie na bandytów: nigdy nie wiadomo, co czeka na drużynę siedmiu wspaniałych za niepozornym zakrętem. Rzućmy okiem na nową lokalizację, którą wprowadza aktualizacja 3.4!

2311_wotb_34_canyon_article_encounter 2311_wotb_34_canyon_article_supremacy

Cisza przed burzą

Macie minutę bądź dwie, by sprawdzić ten skraj dzikiego zachodu, zanim przeciwnik pojawi się na końcu uliczki i spojrzy Wam prosto w oczy. Część tubylców oczywiście chowa się w barakach: widać dym unoszący się z kominów. Może znaleźć się również ośmiu ekstremistów, którzy szukają guza. To zupełnie inna bajka; Waszym zadaniem jest przejęcie kontroli nad tym obszarem!

Kanion to ciężkie miejsce, zwłaszcza dla nieopierzonych młokosów. Stąd też mapa jest przeznaczona dla pojazdów VI–X poziomu.

2311_wotb_34_canyon_article_3 2311_wotb_34_canyon_article_4

Drużyny zaczynają w północno-zachodnim i południowo-wschodnim rogach mapy. Obie pozycje oferują trzy kierunki działania:

  • Miasto w południowo zachodniej
    części to miejsce cechujące się masą kryjówek dla pojedynczych pojazdów; niemniej jednak łatwo można zostać trafionym, jeśli jedzie się wolnym pojazdem. Miasto to obszar stworzony dla czołgów średnich.
  • Kamienny łuk i torowiska w centrum
    . To wzgórze otoczone jamą kanionu oraz rzeką płynącą po dolinie. To wymarzone miejsce dla szybkich pojazdów zwiadowczych.
  • Fabryka i opuszczona kopalnia na północnym-wschodzie
    . Te olbrzymie budynki z łatwością skryją tuziny Mausów. Ta ścieżka zapewnia wiele dobrych kryjówek dla ciężkich pojazdów. Fabryka może być również pułapką: jeśli czołgi średnie z solidnymi wieżami bezzwłocznie zajmą mały pagórek w rogu mapy, równowaga sił na tym obszarze zostanie drastycznie zachwiana.

2311_wotb_34_canyon_article_5 2311_wotb_34_canyon_article_6 2311_wotb_34_canyon_article_7

Kanion obfituje w kryjówki, lecz jednocześnie łatwo się tu nadziać na ogień krzyżowy. Dlatego też mapa pozwala graczom pokazać swoją wartość – zademonstrować zdolności snajperskie, wpaść w szał walki w zwarciu oraz zainicjować starcie pełne strzałów i eksplozji. Współpraca z sojusznikami nigdy wcześniej nie była tak istotna.

Zajmować, czy nie zajmować?

Zajęcie bazy w Kanionie, podobnie z resztą jak na innych mapa, to ryzykowne przedsięwzięcie. Baza ulokowana w nizinie to łatwy cel. Aby upewnić się, że przeciwnik nie ucieknie bez faszerowania ołowiem, baza jest przecięta rzeką, która znacznie spowalnia pojazdy.

2311_wotb_34_canyon_article_2

Baza w trybie bitwy spotkaniowej

Co w takim razie zapewnia baza? Pamiętajcie, że centrum mapy to przestrzeń dla czołgów lekkich. Rozpocznijcie zajmowanie, a przeciwnik będzie zmuszony podzielić swoje siły i odesłać je do obrony bazy. Gdy przeciwnicy przybędą z odsieczą, Wasi sojusznicy już dawno stamtąd znikną!

W trybie Dominacji bazy są rozmieszczone w głównych punktach kontrolnych mapy. Aby zdobyć przewagę punktową, musicie zająć co najmniej dwie bazy. Nie zapomnijcie oczywiście o zmniejszaniu liczebności pojazdów przeciwnika.

Walczcie jak herosi, aby móc odjechać w stronę zachodzącego słońca.

Kanion wymaga walki ramię w ramię z sojusznikami i skrzętnego wykorzystywania zalet każdej klasy pojazdów. Pancerna pięść to dobra taktyka, lecz może się stać ofiarą pułapki i zostać rozerwana na strzępy. Rozjechanie się w różnych kierunkach również może być niebezpieczne: drobny błąd i drużyna traci pojazd.

Przygotujcie swoje kapelusze, ostrogi oraz rewolwery na wprowadzenie aktualizacji 3.4 i walczcie dzielnie jak Siedmiu Wspaniałych! Kiedy na Waszej drodze stanie samotny przeciwnik, odradzamy czekanie w budującym napięcie suspensie, pośród wiatru delikatnie muskającego Wasze gąsienice. Strzelajcie bez uprzedzenia i litości!

Ź: Blitz EU

2311_wotb_34_canyon_1 2311_wotb_34_canyon_2 2311_wotb_34_canyon_3 2311_wotb_34_canyon_4 2311_wotb_34_canyon_5 2311_wotb_34_canyon_6 2311_wotb_34_canyon_7 2311_wotb_34_canyon_8 2311_wotb_34_canyon_9 2311_wotb_34_canyon_10

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.