Chris Taylor opuszcza Wargaming

Chris Taylor, jeden z bardziej znanych na świecie producentów i twórców gier video, odchodzi z Wargaming. Wiadomość ta wisiała od dłuższego czasu w powietrzu, gdyż Taylor zniknął ze sceny publicznej jakiś czas temu. Dało to do myślenia niektórym, że może coś się kroić – i się ukroiło.

chris-taylor

Sam Chris Taylor jest częścią świata gier od dobrych kilkudziesięciu lat. Zaczynał swoją przygodę w 1980 roku w kanadyjskim Distinctive Software. Jego najbardziej znane tytuły to Total Annihilation, wydane w 1997 roku oraz seria Dungeon Siege z 2002 roku. Te, oraz inne tytuły, umocniły nazwisko Tylora w branży gier RTS.

Odejście wizjonera potwierdził rzecznik prasowy WG, ale nie ujawnił do końca motywów samego Tylora. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem jest chęć założenia przez Chrisa swojego studia deweloperskiego.

źródło: venturebeat.com


MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

7 komentarzy

 1. zlosnik102 napisał(a):

  Bardzo dobrze im większa konkurencja tym lepiej dla nas.

 2. Anonim napisał(a):

  DOBRZE POSTĄPIŁ! JEB*Ć WG!

 3. Trank napisał(a):

  Te wszystkie godziny przy demie a potem pełnej wersji Total Annihilation (jeszcze z antycznego „Gamblera” :D) a potem pierwsze wczucie się w ZŁO w Dungeon Keeper… „Kocham tego gościa” jak powiedziałby Trump!

  • MiqT napisał(a):

   tak nie do końca trafiłeś z tytułami :). Dungeon Keeper to gra Petera Molyneux (i jego obecnego studia Bullfrog). Taylor z kolei stworzył Dungeon Siege – grę akcji/cRPG :). Ale byłeś blisko 🙂

   • Trank napisał(a):

    Fak, co ja czytom… Sry.
    Tak po prawdzie, to w nosie miałem nazwiska twórców jak grałem. ale TA i DK mi wyjadły sporo życiorysu 😛 Dungeon Siege też, zwłaszcza dwójka. Do końca życia zapamiętam, jak biegałem w wiadrze na głowie bo dawało lepsze staty (w tym +10% to „looking like a fool”).

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.