World of Warships i World of Warplanes na konsolach?

World of Tanks stało się tytułem multi-platformowym. W grę o czołgach możecie pograć zarówno na poczciwych PC-tach, konsolach nowej generacji, jak i urządzeniach mobilnych. Po sukcesie „tanków”, deweloperzy stwierdzili, że warto pójść za ciosem i dać szerszy dostęp innym tytułom, z serii „World of…”.

Na tegorocznych nagrodach Golden Joystick Awards, Globalny Dyrektor ds. Marki Al King stwierdził, zapytany o przyszłość tytułów Wargaming:

„Mamy już czołgi, statki i samoloty. Te pierwsze, jako jedyne, są dostępne na różne platformy. To jest czas, gdzie możemy wypromować pozostałe tytuły na format multi-platformowy”

alking

Patrząc jak sobie radzi World of Tanks, pozostałe tytuły z serii „World of…” mają spore szanse na zaistnienie na innych platformach. Szczególnie przydałoby się to grze o samolotach, gdyż ta od dłuższego czasu wegetuje, zaś same serwery świecą pustkami. Przeniesienie jej na next-genowy system na pewno mogłoby być powodem do złapania drugiego oddechu. Podobnie sprawa ma się z okrętami, które też na platformach typu Xbox czy PS sprawdziłyby się zacnie.

Należy wziąć też pod uwagę, że sama konwersja wersji z jednej platformy na drugą jest dosyć czasochłonna i pracożerna. Dlatego też nikt nie chce stawiać tez bez pokrycia. Jeżeli jednak Wargaming uda się przekonwertować wspomniane tytuły na konsole, grono fanów owych gier na pewno znacznie wzrośnie.

Czekamy…

źródło: dualshockers.com i ppe.pl

Nie zapomnij podzielić się tym z innymi na...

Może Ci się spodobać...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.