Murazor o buffie pojazdów premium

Poniżej przedstawiamy krótki monolog Murazora na temat czołgów Premium:

Cześć, chciałbym wyjaśnić kilka spraw dotyczących czołgów Premium.

Przede wszystkim chciałbym zaznaczyć, że wszystkie, opisywane tutaj rzeczy, są w fazie testów i mogą ulec zmianie. Ponadto, dostajemy wiele zapytań czemu nie możemy zbuffować SuperPershinga itd.. SP jest budżetowym pojazdem (lepiej zarabiającym), a przy okazji posiada też preferencyjny MM (+/- 1). Patrząc na te plusy, koszt czołgu równy 7ooo złota z hakiem jest chyba odpowiedni i adekwatny do tego, co czołg sobą reprezentuje. Czołg, który kosztuje te 7k nie może po prostu być tak samo dobry, jak czołgi kosztujące np. 12k, jak T34.

W patchu 9.17 zobaczycie pierwsze rezultaty naszych prac nad czołgami Premium, z którymi związane były, mniejsze lub większe, problemy. Znaleźliśmy rozwiązanie na te niedogodności i chcemy wprowadzić to do gry. Pamiętamy też o innych pojazdach Premium, takich jak T-44-100, T-54 mod. 1 czy KV-5, których „naprawienie” w prosty sposób jest po prostu niemożliwe. Nimi też zajmiemy się w przyszłości.

Tak więc przed Wami nasze pomysły na zmiany niektórych pojazdów Premium:

1. Löwe – przede wszystkim zwiększyliśmy grubość górnej płyty pancerza. Dzięki temu pojazd będzie mógł spokojnie konkurować z pojazdami tego samego tieru. Jeżeli obecna wartość będzie niewystarczająca, zostanie ona ponownie zmieniona. Dodając do tego wzmocnienie bocznego pancerza, Löwe będzie wstanie skutecznie odbijać pociski, chowając dolną płytę. Wieża też dostała kilka milimetrów więcej pancerza, ale i tak, sama w sobie, była dobrze opancerzona. Na koniec została kwestia mobilności – jeżeli dodatkowa waga sprawi, że Lew będzie zbyt wolny, zmianie ulegnie także i ten parametr.

2. Panther mit 8,8 cm L/71 – zmieniliśmy parametry wertykalne działa tego czołgu tak, by był identyczne z Panterą II. Dodatkowo model pojazdu został lekko przerobiony, by owe parametry można było wprowadzić.

3. FV4202 – prędkość tego pojazdu została wyrównania do prędkości Centurion I. Zwiększono również ekonomię pojazdu, by koszt pocisków tak mocno nie dokuczał po bitwie.

4. M4A1 Revalorisé – tutaj chyba nie ma nic więcej do powiedzenia (KLIK).

5. STA-2 – zyskał na mobilności, przez zwiększenie prędkości maksymalnej i mocy silnika. Pamiętamy też o zwykłych średniakach japońskich – nimi zajmiemy się później.

6. WZ-111 i 112 – ten pierwszy stał się bardziej mobilny i ma bardziej przyjazne działo. Stracił jednak na pancerzu. Odwrotnością jest 112 – lepszy pancerz, ale mniej celne działo i zmniejszoną mobilność. W oryginale czołgi te były niemal identyczne. Teraz posiadają wyraźne różnice.

źródło: FP Murazora


MiqT

Gracz, amator dobrej animacji, kina wszelkiego, smacznej książki oraz… wieczne dziecko. Człowiek lubujący się w ciekawych dyskusjach, często idący na przekór wszystkim. Posiadacz bardzo specyficznego poczucia humoru, dzięki czemu skutecznie segreguje grono swoich znajomych. A tak ogólnie to misio do rany przyłóż.

12 komentarzy

 1. Nizagol napisał(a):

  Co Oni tam piszą o Panterze 88 , „zmieniliśmy parametry wertykalne działa … by były identyczne z Panterą II” ale Pantera II ma gorsze działo, czy to znaczy nerf ? w zamian za te śmieszne 100 KM? wolę moje działo…

 2. Alien napisał(a):

  A czy cena T34-3 jest adekwatna do tego co ten czołg prezentuje na polu bitwy? No nie tak więc dlaczego jest taki drogi jak jest gorszy od Superpersa?

 3. Qwert napisał(a):

  Czegos nie rozumiem. Na stronie wota w artykule o aktualizacji 9.17, wz111 mial dostac wzmocniony pancerz, parametry dzial i mobilnosc, a tutaj według Murazora pancerz zostanie osłabiony?????

 4. siarqens napisał(a):

  A gdzie IS6? Dajce chociaz 190 peny

  • Raxi34 napisał(a):

   Dajcie mojemu super pershingowi więcej penetracji do 190 i żeby był bardzo szybki do 45km/h

  • Anonim napisał(a):

   IS6 po przeróbce do HD jest praktycznie nie przebijany z przodu, jak zwykle scumrade tank magiczny pancerz…
   WZ-111 nie potrzebował buffa do mobilności, a lepszej dolnej płyty którą przebijały 6 tiery, jest to olbrzymi weak spot, jeżdżący ammorack, ewentualnie buffa do Peny.
   FV4202 to porażka w zarobkach, nic te -10% zarobków nie zmieni, gdy pociski są tak drogie za tan niewielki dmg.

   • Bart416 napisał(a):

    Z buffem do IS 6 muszę się zgodzić… Kiedyś łapał w wieżę od T34, a teraz? A gdzie tam! Jakiś czas temu się odbiłem Ferdynandem od jego wieży. What the fudge?
    A co do artykułu, cieszę się, że chcą poprawić wychył działa Pantery i Lwa. Panterka, nie bójmy się tego powiedzieć, ma naprawdę słabą depresję i elewację armaty, co jest niesamowicie uciążliwe. U Lwa może i te 8 stopni jest wystarczające, ale policzki łapią dosłownie wszystko… Zobaczymy jak to będzie wyglądało w rzeczywistości 🙂

  • Anon napisał(a):

   Mhm, troche wiecej pancerza i mobilnosci to OP-6 bedzie mniej OP 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.