Kompilacja Q&A

Wielkie podziękowania dla Tranka! 🙂
Przegląd odpowiedzi twórców WoT.
9-nOyPYLok8
Juri „HuKoguM” Kuryavy (Publishing Producer WoT) odpowiada na pytania podczas specjalnego eventu WG w Kazaniu:
 • Poprawiliśmy radio w nowym Szwedzie.
 
– Jak dostać pracę w biurze na Cyprze?
– Ja pracuję w Mińsku. Dla mnie to też zagadka.
 • Pracujemy teraz nad misjami osobistymi, mówiliśmy już wiele razy. I kiedy będą gotowe też graczy informujemy.
 • Napisy i emblematy które miały dawać bonusy do gry jednak nie są teraz priorytetem. I sami gracze powiedzieli nam rok temu co chcą mieć w pierwszej kolejności – matchmaker i balans, tego oczekiwaliście na początek, a dopiero potem inne rzeczy.
 • Chat ogólny bardzo często jest wykorzystywany do wyzwisk i prowokacji. Żeby pozbyć się tego na chwilę obecną przyjęliśmy proste rozwiązanie – wyłączyliśmy chat.
 • Obecnie eksperymentujemy nad turniejami i różnymi formatami.
 • W najbliższym czasie będą opublikowane informacje o zwalczaniu niedozwolonych modów, które mam nadzieję bardzo wam się spodoba. Prace idą gładko. (KLIK)
 • Nie planujemy sprzedawać czołgów X tier.
 • Zmian w SU-100Y nie planujemy.
 • O LT-10 na razie nie mogę nic powiedzieć, poczekajcie na oficjalne info. Czemu tak sucho? Wiele razy było tak, że konsultowaliśmy się z graczami już na wczesnych etapach, pytaliśmy, mówiliśmy o planach – a potem mówiono, że „nie dotrzymujemy słowa”. Zdecydowaliśmy się robić inaczej, najpierw zrobimy jakieś podstawy a potem będziemy pytać. Żeby nam nie wypominali tych niedotrzymanych obietnic. Dlatego tak mówię.
3
Zapis programu „W ziemiance” na Wargaming FM. Gościem był producent WoT – Aleksiej Ilin.
 • Przy każdym patchu oceniamy na ile spadła wydajność na słabych komputerach (specyfikacje poniżej średniej). W ostatnim patchu wydajność spadła niewiele, ale jednak – średnie obciążenie kart graficznych wzrosło o 6-6,6%. To bardzo mało. Staramy się jak najbardziej oddalić moment, gdy na starszej generacji komputerów nie da się już zagrać. Jeśli ktoś z was ma słaby komputer to najważniejszy jest nie procesor a karta graficzna. Zaktualizujcie sterowniki, jakby co to pytajcie pomoc techniczną.
 • Chatu ogólnego nie planujemy na razie włączyć. Było bardzo wiele hejtu.
 • Obecnie żarówka działa prawidłowo. Był bug, ale w ciągu jednego dnia go poprawiono. Dzięki za raporty.
 • Nie planujemy skracać czasu zadziałania żarówki (Szósty Zmysł). Jeśli będzie momentalnie informować o wykryciu – to wszyscy będą stać i campić.
 • Baza danych dotycząca graczy jest już przeogromna, nazbierało się tego przez te 6 lat. Dlatego możliwe było wprowadzenie przywracania premek w 9.16 – znowu jest możliwość przywrócić 1 maszynę premium, niezależnie od tego kiedy była kupiona. Możecie napisać podanie do obsługi. Myślimy i rozpatrujemy różne warianty dalszego losu tej funkcji – jak to można zrealizować? Są różne możliwości, ale problemów jest bardzo dużo.
 • Posiadamy obszerne statystyki jak dużo i jakich modów używa się w WoT. Jeżeli dany mod nie zaburza pracy gry, nie zaburza balansu, nie jest niezgodna z regulaminem – próbujemy ją przenieść do klienta.
 • Dodanie kamery dowódcy – to dość kontrowersyjny mod, będzie kiepsko się sprawdzać na słabych kompach i pożerać FPSy. Po drugie będzie przeszkadzać nowym graczom, a bonus z niej jest niewielki. To mogłoby zaszkodzić grze i dlatego póki co nie planujemy jej wprowadzać.
 • Nie zajmujemy się już powiększaniem przewagi,
 • Mamy już pomysł czym was ucieszyć na nowy rok! Ale bez spojlerów, pracujemy nad tym.
 • Przy nowych mini-mapach priorytetem była informacyjność. Mogliśmy je zrobić bardziej kolorowe ale wtedy byłyby mniej czytelnie. Trzeba było wybierać.
 • Nie planujemy przywracać starych mini-map, to może być zadanie dla moderów.
 • Na obecnym etapie prac szczerze radzę przestać używać jakichkolwiek zakazanych modów. Już niedługo może zrobić się mniej przyjemnie. A, za ustawiane bitwy też będziemy banować.
 • Bonusy dla załogi (napisy, flagi, emblematy) – póki co podjęliśmy decyzję żeby ich nie wprowadzać, więc na razie będzie jak jest. W przyszłości będziemy pracować nad modyfikowalnością. Tak wizualną jak i w mechanice. Z wizualną pytania są dwa – kiedy i jaka? Na razie faza koncepcyjna.
 • E5 poprawiły się statystyki, ale nie jakoś mocno. Na razie nie planujemy żadnych zmian.
 • Niestety, u Szwedów nie było premek – kandydatów na czołg ciężki VI tier (i niskich tierów). Dlatego wybór padł na czołgi średnie.
 • AMX M4 mle 49 to wyczesana maszyna, bardzo mi się podoba i gra się ciekawie.
PgTiDTzClLw
Murazor (Danił Paraszczin) odpowiada w LiveJournal:
 • Premkowy Szwed wydaje się być całkiem niezły, choć może jakieś kosmetyczne zmiany w 9.17 będą. Expić nim nieco prościej niż na większości czołgów średnich VI tier, ja mam średnio ok. 1300 obrażeń a to niemało.
 • Nie jest to czołg idiotoodporny, ale koncepcji nie trzeba zmieniać.
 • W kwestii Szweda zbierzemy się i będziemy myśleć. Zasięg widzenia oceniacie bardzo jednostronnie, a trzeba też gabaryty czołgu, jego maskowanie, przewagę jaką się ma przy 380m zasięgu widzenia nad świetlikami z 350m zasięgu. Poza tym są jeszcze inne czynniki – krzaki i takie tam.
 • Celność i penetracja nowej armaty Pantery 2 są aż za dobre, żeby spokojnie pograć. A stok na E 50 będzie świetny.
 • Klapek (VK 45.02 (P) Ausf. B) i KT (Tygrys Królewski) obsysają bo nie mają pancerza adekwatnego dla swojego tier. Tygrys ma kij od szczotki zamiast armaty. No a Klapka jeszcze poprawimy. Ogólnie – jest co robić, jest jak przy obecnych możliwości i z tego założenia wychodzimy.
P2Q19V6KKDA
Anton Pankow (producent Wargaming) odpowiada w LiveJournal:

– Nie wybaczę wam ogólnego chatu, ch*je!

– Właśnie przez takich ja Ty go wyłączyliśmy. Płaczesz jakbyś naprawdę używał go do czego innego niż wyzywanie gości z przeciwnej drużyny, pozdrawiania się na k i ch, albo podpowiadania przeciwnikom gdzie schował się ostatni gość z Twojej drużyny.

 • Dla słów na „k” i „ch” będą filtry, tworzymy bazę fraz.
 • Misza (Storm) nigdzie nie przepadł.
 • Linia Szwedów w drzewku rozwoju pojawi się w 9.17 razem z wejściem samego drzewka. Inne atrybuty nacji – flagi, filtry, załogi – są. (KLIK)
.
Ź: WOT Express.

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

6 komentarzy

 1. Pluskwiak napisał(a):

  Przywróćcie czat ogólny i zastosujcie jakiś prosty a skuteczny sposób na blokadę czatu dla bałwanów w wieku podstawówkowym. Po 1. ta wasza „cenzura” przekleństw nic nie daje, jest na żenującym poziomie-kiedyś włączyłem ją sobie w ustawieniach i myślałem że komuś odwala jak pisał „team” albo jakieś tego typu słowo i mu cenzurowało a ja dziwiłem się co jest grane :/ 2. Gracze też mają pomysły. nie jesteście alfami i omegami, wy też możecie ni9e mieć pomysłu, ale doceńcie, że ludzie sami wpadają na fajne rzeczy i nie są aż takimi baranami żeby totalnie zlewać ich pomysły. 3. Po usunięciu czatu ogólnego zniknęła jakakolwiek ludzkość tych bitew-już nie ma pytań typu kto pl ani „glhf all”, poza tym ludzie sobie dopiekali także w kulturalny sposób, a zwykłe rozmowy są częścią każdej gry. khy powinny być. usunęliście to zupełnie niepotrzebnie, podczas gdy ten kto chce ten dalej pisze FY ******* ALLL WHORE ******** FYFYFYFY… kolejna rzecz-nie da się zupełnie usunąć chamstwa-po prostu mocno je ograniczcie. Bo może żeby idąc waszym tropem wyeliminować wszystkie tego typu problemy usuniecie czat drużynowy, potem plutonowy, w ogóle wszystkie czaty, ba, żeby nie było zderzeń, gdzie ktoś przypadkiem kogoś uderza, zrobicie z tej gry singla, albo zamkniecie serwy?! nie tędy droga! gra na prawdę mocno straciła na usunięciu tego czatu…

 2. 1544 napisał(a):

  Rozumiem, że to tłumaczenie z rosyjskiego, ale moglibyście tej wypowiedzi nadać jakiejś poprawnej składni… „Pracujemy teraz nad misjami osobistymi, mówiliśmy już wiele razy” , „Zmian w SU-100Y nie planujemy.”

  • Trank napisał(a):

   Najpierw chciałem zapytać jak „nadaje się poprawnej składni”, ale potem uznałem że przez takich jak ja wyłączono chat w WoT 🙁
   Zatem OK! Tylko wskaż faktyczne błędy składniowe. Uprzedzam, mam Wielki Słownik Poprawnej Polszczyzny i nie zawaham się go użyć.

 3. 12qt napisał(a):

  „Właśnie przez takich ja Ty go wyłączyliśmy.” Popieram, walić ten czat :v

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.