Q&A – Alexey Ilyin

Wczoraj, 4 października na oficjalnym kanale Wargaming miała miejsce specjalna transmisja, poświęcona wyjściu aktualizacji 9.16. Poniżej wersja tekstowa z transmisji.
 
3

Alexey Ilyin

 
Na pytania odpowiadał Alexey Ilyin – Associate Global Publishing Producer:
 
– Największą zmianą – jest poprawa systemu „wykrywania”, co Ty na to?
– Tak, prace idą pełną parą. Przedtem wyczekiwaliście wroga zza rogu, wiedząc, że on wyskoczy; często jednak sam model czołgu pojawiał się zbyt późno i szybko znikał. Teraz takich sytuacji będzie mniej. Udało nam się to osiągnąć poprzez poprawę pracy serwera: nowy system wykrywania pracuje teraz do trzech razy szybciej. Druga kwestia – to praca klienta. Klient obecnie otrzymuje dane z serwera dużo szybciej – np w momencie kiedy spotujecie wroga pojawi się on znacznie wcześniej.
 
– Poczułeś różnicę z nowym systemem?
– Tak, zwłaszcza kiedy czekałem na czołg wyjeżdżający zza różnych przeszkód. Teraz, kiedy celuję z niewielkim wyprzedzeniem, o wiele łatwiej jest trafić wroga. Nowy system wykrywania działa idealnie i można w nim znaleźć wiele plusów – zwłaszcza na słabszych komputerach.
 
– W nawiązaniu do zmian w interfejsie, to system odzyskiwania załogi i czołgów wygląda bardzo atrakcyjnie.
– Tak, teraz bardzo łatwo można przywrócić utraconą załogę lub czołgi. Zwróćcie uwagę, że wszędzie wypisane są daty w ramach których możliwe jest odzyskanie załogi lub czołgów. Aha, pojazdy przyznawane w ramach wydarzeń specjalnych: czołgi premium przyznawane za wypełnianie misji oraz jako nagrody w konkursach, w tym także w kampaniach na Mapie Globalnej, które były sprzedawane w przeszłości, ale już nie są dostępne, można odzyskać w dowolnym momencie – bez ograniczeń czasowych.
 
– Po co w garażu dodano przycisk misji bojowych?
– Misje bojowe istnieją już od dawna. Najważniejsze, o co prosili użytkownicy – to funkcja, która pozwoliłaby z poziomu garażu sprawdzić, które misje można wykonać na danym pojeździe. Ta funkcja ma monitorować wszystkie postępy i wyeliminować potrzebę wchodzenia do zakładki „Misje i wydarzenia”. Teraz przed wejściem do bitwy w łatwy sposób możecie sprawdzić wszystkie misje i warunki. Jest to jedno z pierwszych ulepszeń; mimo wszystko w dalszym ciągu będziemy pracowali nad interfejsem misji bojowych.
misje
 
– Twoje pierwsze wrażenia z nowej porównywarki czołgów?
– Gracze od dawna prosili o podobną funkcję. Podobny system wprowadziliśmy w portalowej czołgopedii – wielu graczom takie ulepszenie się spodobało. Teraz możecie porównywać czołgi bez potrzeby ruszania się z garażu, przy czym porównać można do 20 czołgów na raz. Jedyna rzecz, której nie można porównywać – to umiejętności / zdolności wyposażenia. Takie ograniczenie wprowadzono dlatego, że nie wszystkie czołgi mogą mieć takie samo wyposażenie / umiejętności załogi, co z kolei przekładałoby się na przekłamany obraz specyfikacji pojazdów.
compare
 
– Pierwszy szwedzki czołg premium – prekursorem szwedzkiej gałęzi?
– To nie tylko gałąź – a pełnowartościowe drzewko technologiczne z dwoma gałęziami. Moim zdaniem, pierwszy pojazd premium idealnie posłuży Wam do szkolenia załogi dla nowej nacji. Jak na swój poziom, pojazd posiada doskonałą penetrację, a pociski premium pozwolą na efektywną walkę z „ósemkami”. W najbliższym czasie powinien ukazać się artykuł, w którym opowiemy jak powinniście grać nowym czołgiem premium. W każdym razie jest to pojazd drugiej linii i nie trzeba wyrywać się do przodu.
 
– Tak więc, wszyscy „Szwedzi” będą czołgami drugiej linii?
– Nie, ciężkie czołgi będą dobrze opancerzone, z magazynkowym systemem ładowania i doskonałą depresją działa. Ale najfajniejsze będą – topowe niszczyciele czołgów. Wkrótce wszystkiego się dowiecie!
 
– Czat między-drużynowy – gracze pytają, dlaczego nie daliście możliwości włączenia go w ustawieniach gry.
– Początkowo, doszliśmy do wniosku, że należy walczyć z toksycznością czatu. No i jak można to naprawić? Częściowo nam się udało rozwiązać problem – teraz drużyna przeciwna nie będzie widziała komunikatów. Przecież czat często był wykorzystywany w sposób niesportowy: ujawniano pozycje sojuszników, kierunek ataku etc. Czytaliśmy feedback graczy i wiemy, że mimo wszystko, gracze chcą mieć możliwość przywitania się z drużyną przeciwną lub podziękowania im za rozegrany mecz. Pomyślimy, jak to można zrealizować w przyszłości.
 
Do interfejsu bitewnego wprowadzono funkcjonalne informacje zwrotne z bitwy.
Postanowiliśmy wprowadzić wszystkie pozytywne i ważne usprawnienia dla graczy.
 
Po ogólnym teście i pierwszym dniu aktualizacji są prośby od graczy, żeby informacja o kierunku ostrzału (wskaźnik) nie znikał tak szybko. A tabliczka o przeciwniku, który Was zniszczył, nie wisiała w nieskończoność. Pomyślimy nad wariantem, który będzie wygodny dla wszystkich.
audio_684x112
Ulepszenia dźwięku
Poważne zmiany. Na przykład rozbudowano dźwięki kalibrów. Wcześniej IS-7, Löwe i T-44 brzmiały tak samo – teraz łatwo można odróżnić, który czołg strzelił (Teraz na 8-10 poziomach bitew usłyszymy nie 3, a 5 różnych kalibrów).
 
Gracze informują: ustawień i różnych dźwięków jest tyle, że powoli zaczynamy się gubić.
 
Dopracowano opcję obniżania jakości dźwięku (Low Quality). Teraz jest ona dostępna dla wszystkich graczy, a dźwięk w niskiej jakości brzmi dużo lepiej niż kiedykolwiek wcześniej z tymi samymi wskaźnikami wydajności.
eZ-STMFnMY
Doszły nas słuchy, że nie działa poprawnie stabilizacja na czołgach wieżowych – w których wieża nie obraca się o pełne 360 stopni. Jako przykład może posłużyć nam Object 430 Variant II lub Grille 15. Ponadto, zaobserwowaliśmy przypadki zmiany rozmiaru mini-mapy na początku każdej bitwy. Pracujemy już nad rozwiązaniem tych problemów i postaramy się je jak najszybciej usunąć.
 

Bin4r

Gracz World of Tanks od 2014 roku. Gram, bo jestem pasjonatem i wiem, że większość graczy w WoT to pasjonaci. Niech nasza gra będzie bardziej taktyczna i przemyślana. Trudniejsza, ale mniej irytująca – a przez to bardziej satysfakcjonująca. Postawmy na miodność!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.